​Królewski maraton w Ciechanowie

Mazovia na dworze książąt mazowieckich, czyli peleton spod znaku czerwonej M w pełnej chwale wjeżdża do Ciechanowa. Już 1 października na zawodniczki oraz zawodników czeka pełna przygód i wyzwań trasa, a ich wyczyny zapiszą się złotymi zgłoskami w kronikach MTB w całej Polsce.

Każdy wielki wyścig na świecie ma swój królewski etap. To dzień, w którym kolarzom przychodzi stanąć twarzą w twarz z morderczymi podjazdami, które przeszły już do legendy rowerowego sportu. Swój królewski akcent ma także Mazovia MTB Marathon. To za sprawą zawodów organizowanych w Ciechanowie, gdzie peleton rusza w sportowy bój tuż spod murów zamku Książąt Mazowieckich. Po kilku chwilach niezbędnych do wprawienia kół w ruch, potrzebnych do złapania właściwego rytmu pedałowania, zawodniczki i zawodnicy wjeżdżają między drzewa, gdzie czeka już na nich najbardziej wymagająca część trasy. Przygód nie braknie – ale właśnie z emocjonujących przygód słynęły rycerskie kroniki, które do dziś zachwycają czytelników na całym świecie.

O zachwycające trasy zadbał Cezary Zamana wraz z zawodnikami miejscowej drużyny 3S Ciechanów Bike Team. Przygotowali oni trzy warianty tras: Pro to 43 kilometry, Fit liczy 25 kilometrów, a młodzieżowe Hobby to 5 kilometrów. Trzeba przyznać, że ostatnie pozytywne recenzje wystawiane trasom Mazovii mogą przed maratonem w Ciechanowie nie tylko napawać optymizmem, ale i budzić ekscytację. Patrząc na profile tras królewskich zawodów, ta ekscytacja wydaje się jak najbardziej uzasadniona. Będą one nasycone podjazdami oraz mocnymi zjazdami: interwałowy charakter tras zmusi do utrzymania koncentracji w ryzach od chwili startu aż do finiszu. 

„Ściganie w Ciechanowie zawsze ma w sobie dodatkowy wymiar. To tu w jakiś trudny do wyjaśnienia sposób nowoczesność łączy się z przeszłością i tradycją. Pod starymi, wiekowymi murami gromadzą się legiony rowerów wykonanych w oparciu o najnowsze technologie. Widząc taki obrazek, nie sposób myśleć o kolarzach jak o współczesnych śmiałkach, którzy na dźwięk pistoletu startowego wyruszą naprzeciw czekającym ich trudnościom” – opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia MTB Marathon.

Dla społeczności Ciechanowa prowadzona będzie osobna klasyfikacja – na najszybszego mieszkańca tego mazowieckiego miasta.

Radosnych emocji nie braknie również wśród najmłodszych sportowców. Do Ciechanowa przyjeżdża Rybka MiniMini, która zaprosi dzieci do darmowych zawodów. Rowerzyści do szóstego roku życia mogą bezpłatnie ścigać się na bezpiecznej trasie przy dopingu postaci świetnie znanej z dziecięcych dobranocek.

Dodatkowo, kto na Ciechanów Mazovia MTB Marathon zapisze się najpóźniej w niedzielę 24 października (https://mazoviamtb.pl/ciechanow-2023/), ten w dniu zawodów weźmie udział w grze w kapsle. Zwycięzca w rywalizacji otrzyma w nagrodę nowy rower marki SM STORM Bike, prosto z fabryki polskiego producenta.

Zapisy na Ciechanów Mazovia MTB Marathon już trwają. Wszystkie szczegóły o październikowym maratonie można znaleźć tutaj: https://mazoviamtb.pl/ciechanow-2023/ Uwaga! Kto przejechał trasę w Legionowie, ten otrzyma 50% zniżki na start w Ciechanowie. 

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Honorowy patronat nad zawodami objął Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa. Zadanie finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.CIECHANÓW MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 1 października

9:00-16:00 – obsługa biura zawodów 

Starty

10:30 – start dystansu Hobby
11.30 – start dystansów FIT i PRO
11:45 – start Mini Mini

Dekoracje 

12:00 – dekoracja dystansu Hobby 13:45 – dekoracja dystansu Fit 14:45- dekoracja dystansu Pro

*podane godziny są godzinami orientacyjnymi


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl