​Parlee Cycles powraca z nowym właścicielem i tą samą zaawansowaną wizją

Na początku tego roku firma Parlee Cycles wydawała się być najnowszą ofiarą pandemicznego cyklu wzrostu i spadku, ogłaszając bankructwo i wchodząc w restrukturyzację. 

Teraz marka powraca do biznesu, a jej wieloletni fan John Harrison jest nowym właścicielem i dyrektorem generalnym. Założyciel Bob Parlee skupi się na projektowaniu i inżynierii, a firma twierdzi, że była w stanie utrzymać prawie cały swój zespół podczas tego procesu i wszyscy są ożywieni i podekscytowani kolejną fazą.

A CO SAMO PARLEE MÓWI NA TEN TEMAT: 

Parlee Cycles ogłosiło, że zostało przejęte przez zapalonego rowerzystę i niezależnego inwestora. Przejęcie marki i 100% aktywów Parlee Cycles sygnalizuje zakończenie restrukturyzacji na mocy rozdziału 11 i zapewni długowieczność renomowanej marki. Firma będzie działać pod nowo utworzoną nazwą Parlee Composites, Inc., a John Harrison obejmie rolę prezesa i dyrektora generalnego.

Bob Parlee, założyciel Parlee Cycles, jest powszechnie uważany za jednego z wiodących projektantów i twórców branży rowerów z włókna węglowego. W swojej bogatej karierze zaprojektował prawie tuzin nagradzanych i bardzo poszukiwanych rowerów. Bob pozostanie w zespole wykonawczym jako główny projektant i poświęci 100% swojej uwagi projektowaniu i rozwojowi przyszłych modeli.

John, jako CEO, skupi się na rozwoju doskonałości operacyjnej w biznesie oraz ekspansji działań sprzedażowych i marketingowych. Istniejący zespół Parlee Cycles przejdzie do nowej organizacji, a Parlee Composites spodziewa się rozpocząć zatrudnianie niemal natychmiast, aby wesprzeć wzrost przewidywany w 2024 roku.

Parlee Composites jest zaangażowana we wspieranie rozwoju legendarnej marki poprzez innowacje produkcyjne, rozbudowę globalnej sieci dealerskiej i wprowadzenie kilku ekscytujących nowych modeli. Organizacja pozostanie oddana swojej globalnej sieci dealerów i poczyni inwestycje w celu zapewnienia płynnego doświadczenia poprzez zamawianie, dostosowywanie, realizację i wsparcie.

"Na całym świecie jest wiele tysięcy fanów Parlee i cieszę się, że mogę poprowadzić organizację w nową erę i nadal dostarczać produkty, które zachwycają naszych klientów" - powiedział John Harrison, nowy dyrektor generalny Parlee. "Zakres naszego planu jest zuchwały. Jednocześnie rozwijamy działalność i pracujemy nad naprawdę niesamowitymi nowymi projektami, które z przyjemnością ogłosimy w 2024 i 2025 roku".
Bob Parlee, założyciel Parlee Cycles, dodał: "Cieszymy się, że możemy współpracować z Johnem. Ma ogromne doświadczenie w zrównoważonym skalowaniu małych firm. Zaangażował się już w pracę z zespołem Parlee i szybko wywiera pozytywny wpływ na naszą efektywność operacyjną".

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl