​LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie w Powiecie Wołomińskim

To była prawdziwa Bitwa Kolarska na rowerach górskich! Blisko 500 miłośników dwóch kółek wystartowało w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. Jak na prawie 40-stopniowy upał i okres wakacyjny, to frekwencja imponująca! Bazą zawodów organizowanych przez Grzegorza Wajsa były Błonia Ossowskie przy OSP Ossów. Miejsce historyczne, bo 103 lata temu w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej właśnie na tym terenie odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”. Teraz Bitwę Kolarską w Ossowie stoczyli amatorzy MTB.

Na dystansie MAX (53 km) nie było mocnych na Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków), za nim finiszowali Łukasz Kulesza (Retro Team) i Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland). Wśród kobiet piąte zwycięstwo w sezonie odniosła Urszula Lewandowska, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team) i Katarzyną Matynią (MCP & Toyota Grupa Cygan).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Jarosław Roszkowski, przed Tomaszem Iwańskim (obaj z Rafbike Cycling Team) i Jakubem Bieleckim (DSV). W gronie kobiet wygrała niepokonana w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), która wyprzedziła Klarę Troficką (Warszawa) i Agnieszkę Hajbowicz (Strabag Bike Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Szósty start i szóste już zwycięstwo w sezonie zaliczył Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Fabianem Kocem i Tymoteuszem Dudkowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin) i Sandrą Nygą (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed Grupą ANG i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Rafbike Cycling Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM najlepszy był Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Mucharskimi i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie został zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie, OSP Ossów, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Starosta Wołomiński i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Impreza - w ramach obchodów 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – została dofinansowana ze środków Powiatu Wołomińskiego. 

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w podwarszawskich Markach. Zapraszamy!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl