​Pumptrackowe zmagania na Błoniach

Już w niedzielę 27 sierpnia 2023 roku na terenach rekreacyjnych “Błonia” w Bielsku- Białej odbędą się zawody rowerowe “Riders Lodge Pumptrack Race”. Dla dzieci i młodzieży, bo to oni będą uczestnikami atrakcyjnych zmagań, to świetna okazja na sprawdzenie swoich możliwości oraz zmierzenia się na torze pumptrackowym z rówieśnikami, pokonując przy tym własne słabości. 

Warto zaznaczyć, że są częścią kolejnej edycji “Beskid Bike Fest”. Profesjonalnie zorganizowane zawody na pumptracku dają przestrzeń młodym osobom do spełniania swoich marzeń. Także tych związanych ze stawaniem na podium, zdobywaniem pucharu czy medalu. Dla każdego uczestnika nadchodzącej imprezy w Bielsku-Białej przewidziany został pakiet startowy, nie zabraknie także upominków rzeczowych. 

To jednocześnie event dobrze pokazujący, jak w bezpieczny sposób można czerpać satysfakcję z jazdy na rowerze w warunkach, które wymagają choćby odpowiedniej koncentracji i pozytywnego nastawienia. Co ważne, podczas wydarzenia obecne będą inspirujące osoby, które swoim przykładem pokazują, że warto jest systematycznie trenować, a idąc dalej również spełniać marzenia. Podczas poprzedniej edycji pumptrackowego przedsięwzięcia, będącego inicjatywą Stowarzyszenia EcoSport, swoim profesjonalnym okiem uczestników wspierał utytułowany zawodnik Kuba Wicher. 

Nie bez powodu jazda na rowerze po pumptracku w Bielsku-Białej jest bardzo popularną aktywnością wśród dzieci i młodzieży. To sport ogólnodostępny, który poprawia kondycję i uczy zwinności, koordynacji oraz refleksu. Zresztą, to w Polsce jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportowych. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom młodych osób zaangażowanych w niniejszą pasję, odbędą się zawody ściśle do nich kierowane. Uczestnicy będą mogli walczyć o jak najlepsze czasy w aż 6 kategoriach wiekowych - chłopców i dziewczynek w rocznikach od 2007 do 2018 (szczegóły w Regulaminie). 

Aby wziąć udział w sierpniowych zawodach należy zapisać się poprzez link https://www.race-timing.pl oraz uiścić opłatę startową w wysokości 30 złotych. Kolejność zgłoszeń ma decydujący wpływ, ponieważ limit uczestników wyznaczono na 100 osób. 

Tegoroczne zawody rowerowe “Riders Lodge Pumptrack Race” organizowane są przez Stowarzyszenie EcoSport z Bielska-Białej przy współpracy z Enduroprinceski w zakresie sportowym oraz tytularnym wsparciu firmy Riders Lodge. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kolejna tego typu rowerowa impreza także została już w kalendarzu zaplanowana. W podobnej formule zawody odbędą się w sobotę 23 września br. na pumptracku w Istebnej.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl