Deszczowy Obiszów czyli Bike Maraton dla twardzieli

Aura nas ostatnio nie rozpieszcza, ale startować trzeba w najtrudniejszych nawet warunkach. Miało być lekko, wakacyjnie, ciepło i przyjemnie, a było ekstremalnie i po prostu ciężko. Tym większe brawa dla tych, którzy wyruszyli na trasę niedzielnego Bike Maratonu. Było zimno, było mokro, było grząsko i błotniście, ale na pewno było warto – i przyjechać, i wystartować. Ponad 400 śmiałków wyjechało na obiszowki pojedynek z pogodą i pewnie większość z nich jeszcze się suszy ;-). 

Bike Maraton w Obiszowie zakończył Kolarski Weekend w Gminie Grębocice i musiał, podobnie jak wiele sportowych wydarzeń tego weekendu, zmierzyć się z gwałtownym załamaniem pogody. Sobotni Szosowy Klasyk, wchodzący w skład cyklu Velo Bank Via Dolny Śląsk miał nieco więcej szczęścia, choć wyścig również kończył się już w deszczu. W niedzielę odbyły się również najbardziej ekstremalne w tym sezonie wyścigi dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Dystans MEGA dał zwycięstwo Mariuszowi Kozakowi (7R Rowmix Team PB 72D). Minutę po Kozaku do mety dotarł Maciej Kojro (Jeleniogórski Klub Kolarski), a trzeci był Michał Gehrke (Rybczyński Bikes Remmers Team). Tak właśnie wyglądała pierwsza trójka w klasyfiakcji PRO BM. Najlepszy spoza „prosów” był Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service).

Alicja Marciniec (Team Verge 96) została pierwszą kobietą na mecie obiszowskiego dystansu MEGA, a Klaudia Petters (Xtrabike Ibis Bolesławiec) była druga. Tylko dwie zawodniczki wystartowały i ukończyły zawody na najdłuższym dystansie.

Na dystansie CLASSIC najlepszy był Kajetan Gułaj (Mitutoyo AZS Wratislavia), drugi był Jakub Trocki (Obornicki Klub Rowerowy), a trzeci Łukasz Bugla ( SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service).

Elwira Kuziel (Elmar Team) wygrała klasyfikację open kobiet, wyprzedzając Adriannę Janiszewską (Trasa Masters MTB) i Agnieszkę Urodę – Hampelską (Gomola Pack – Center).

Najkrócej z błotem i deszczem walczyli ci, którzy wystartowali na dystansie FUN – tu pierwszy na mecie był Dawid Wrona (DSR Team) przed Jakubem Sejdą z KKW Wałbrzych i Dawidem Ladycą z teamu Mondraker Mietków.

Marta Kozak z Piechowic finiszowała jako pierwsza z kobiet, a na drugim miejscu do mety dojechała Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna – Koźla. Trzecie miejsce dla Zuzanny Waszkis z młodzieżowego wrocławskiego składu AZS Mitutoyo Wratislawia, który zwyciężył też w klasyfikacji drużynowej młodzieżowej.

Klasyfikację rodzinną kolejny raz wygrał team państwa Marcińców. 

W klasyfikacji drużynowej open pierwsze miejsce dla teamu Mariusza Kozaka –  7R Rowmix Team PB 72D. Klasyfikację sportową wygrywa Quest Racing Team, najlepsi muszkieterowie, w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, to zawodnicy teamu Gomola Pack Center.

Żegnamy się z Obiszowem, myśląc już o przyszłorocznym Kolarskim Weekendzie w Zagłębiu Miedziowym i Gminie Grębocice. Najstępny start w kalendarzu to już wrzesień i Bike Maraton w Szklarskiej Porębie. W sierpniu Grabek Promotion zaprasza jeszcze na Szosowy Klasyk Kowary i jazdę indywidualną na czas z Kowar na przełęcz Okraj oraz na Uphill Race Śnieżka w Karpaczu.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl