​7. etap ŻTC BIKE RACE za nami. Czas na rywalizację w Białej Rawskiej!

W minioną niedzielę do rywalizacji powrócili kolarze w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE zmaganiami w Serocku. A już 6 sierpnia czeka nas wyścig w Białej Rawskiej.

Siódmy etap rozegrany został w Serocku na 34-kilometrowej rundzie. Najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania trzy okrążenia i to oni skupiali najbardziej uwagę kibiców. W kategorii M20 triumfował Łukasz Jaromin z Olsztyna przed Janem Skrzypkiem z Legionowa (ActiveJet) oraz Mikołajem Langierem z Serocka. W M30 najszybszy był Jakub Szczerbiński (Varso), a w kategorii RED, a więc zawodnik starszy, ale jadących pełny dystans pierwszy na kresce był Sylwester Matusiak (Michelin Team). Wśród pań triumfowała Karolina Kołkowicz ze Spica Solutions.

6 sierpnia rywalizacja przenosi się do województwa łódzkiego, do Białej Rawskiej, gdzie kolarze ścigać będą się na dobrze znanej 25-kilometrowej rundzie start i meta zlokalizowane będą na ul. Polnej na wysokości boiska piłkarskiego, następnie skręt w prawo i kolejno Marianów, Chrząszczewek, Frampol, Babsk, Gołyń, Chrząszczew, Narty, Zakrzew i Biała Rawska, gdzie kolejno ulicami Topolową, Narutowicza i Polną, na której zlokalizowana będzie meta.

– To już ostatnia okazja, by poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej, łącznie z wyścigiem w Białej Rawskiej pozostały trzy  etapy i finał. Aby podczas finału znaleźć się w Peletonie Mistrzów trzeba być po 10 etapach w pierwszej dziesiątce swojej kategorii, jeśli to się nie stanie to na finale wystartujemy w Peletonie Nostalgii. Walczcie o  jak najwyższe miejsca w Białej Rawskiej  – zachęca do udziału w zmaganiach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Oprócz rywalizacji w Białej Rawskiej, zawodników czekają w tym roku jeszcze zmagania w ramach trzech  miastach: w Górze Kalwarii, Warce i Żyrardowie. W Żyrardowie odbędzie się również 10. jubileuszowa edycja Żyrardów W BIEGU.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl