​Dzisiaj drugi i trzeci etap Sowiogórski Tour

W sobotę, 12 sierpnia, na niemal 9-kilometrowej pętli wokół Ostroszowic rozegrany został I etap czwartej edycji Sowiogórski Tour. Pozostałe dwie odsłony ścigania w Górach Sowich – wjazd na Przełęcz Woliborską oraz jazda indywidualna na czas w Niemczy – rozegrane zostaną w niedzielę.  

Pierwsi o godz. 10 na trasę wyjechali zawodnicy kategorii junior młodszy. Do pokonania mieli 8 rund, w sumie 69,6 km. Wśród tych zawodników pierwszy, po samotnej ucieczce wjechał na metą Jan Mróz, zawodnik Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Drugi był goniący go bezskutecznie Bartosz Łyżwa z teamu UKS Avatar, a trzeci Mikołaj Legieć, reprezentujący barwy UKS Centrum Nowa Ruda.  

Wśród juniorów, którzy mierzyli się z dystansem 95,7 km podium rozstrzygnął finisz z grupy, z którego zwycięsko wyszedł Igor Włodarczyk z ALKS Stal Grudziądz. Drugie miejsce wywalczył Szymon Ilski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, a trzecie – Adam Bronakowski z teamu WMKS Olsztyn/US Biassono.

Po juniorach na starcie stanęły zawodniczki kategorii juniorka i elity kobiet, a wśród nich między innymi ubiegłoroczna triumfatorka Sowiogórskiego, Nikola Bajgerová z MAT Atom Deweloper Wrocław i jej teamowa koleżanka Monika Brzeźna, aktualna mistrzyni Polski. „Atomówki” nie zamierzały czekać na to, aż rywalki zaczną realizować swoją strategię i od początku podejmowały próby rozerwania peletonu. Wreszcie na 34. kilometrze odjechały Monika, Nikola, Nikol Płosaj i Natalia Krześlak. Ostatecznie „Mąka” i Nikča odjechały we dwie, utrzymując najpierw nad pogonią, a później peletonem około 2 minut przewagi, która stopniała ostatecznie do 1 minuty. Wystarczyło to jednak mistrzyni Polski do zwycięstwa. Bajgerová wjechała na metę druga, a podium dopełniła Katarzyna Wilkos, również zawodniczka wrocławskiej ekipy.  

Wśród juniorek szans rywalkom nie dała powracająca do wysokiej dyspozycji Alicja Matuła z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, która wyprzedziła Polę Błońską z KS Społem i Martę Marek z CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa. Najszybszym młodzikiem okazał się Adam Drozdowski z MKS Polkowice, drugi był Ksawery Andrzejewski z Klubu Kolarskiego Ziemia Kołobrzeska, a trzeci Stanisław Stelczyk z UKS Moto Jelcz-Laskowice. Rywalizację młodziczek wygrała Antonina Jeka z KS Klif Chłapowo, przed klubową koleżanką Martą Józkowicz oraz Barbarą Tomczak z GLKS w Jaworzynie Śląskiej.

Przy okazji i etapu sowiogórski tour rozegrane zostały także wyścigi dzieci i amatorów, wśórd których najszybszym zawodnikiem okazał się Kacper Jabłoński (Strefasportu.pl MW Invest Team), a zawodniczką – Agata Madej (Quest Road). Wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach na www.datasport.pl

Niedziela rozpocznie się od wjazdu na Przełęcz Woliborską (start z obwodnicy Bielawy). Popołudniowy etap przeniesie się do Niemczy, gdzie na szosie prowadzącej do Podlesia rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas. 

Foto: Dariusz Krzywański


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl