​Gorąca Bielawa i mocny Bike Maraton

Mimo tego, że wakacje w pełni, temperatury nie zachęcają do solidnego wysiłku, a cała okolica plażuje albo relaksuje się w chłodnej wodzie, Bike Maraton w Bielawie przyciągnął naprawdę sporą liczbę zawodników i zawodniczek, którzy wakacji od ścigania nie mają, albo przekładają je zdecydowanie na później. Bielawa zawsze jest dobrym miejscem na sportową aktywność, a Bike Maraton jest co roku idealnym dopełnieniem letnich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Bielawskim.

Na dystansie MEGA zwycięstwo odniósł znakomicie w tym sezonie jeżdżący na długich dystansach Mariusz Kozak (7r Rowmix Team PB 72d), który jako jedyny złamał na sowiogórskiej trasie trzy godziny. Drugi w kolejności na mecie był Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service), a trzeci Jakub Trocki z Obornickiego Klubu Rowerowego. Ci dwaj panowie nie startują jednak w kalsyfikacji PRO BM – zajęli więc dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji open. Drugi wśród zawodników PRO był natomiast Marcin Urbaniak (Stomil Poznań), a trzeci Maciej Kojro (JKK). Podium w open dopełnił Michał Nowak (Emka Inwest DS Team).

Aleksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team) ponownie i - co najważniejsze – skutecznie oraz daleko uciekła swoim rywalkom, wygrywając klasyfikację PRO BM kobiet. W tej klasyfikacji wyprzedziła Michalinę Ziółkowską (VeloBank HBA Team) i Magdalenę Wojtyłę (Immotion Skoda Gall ICM Team). Jeśli chodzi o zawodniczki spoza kategorii PRO, to najszybsza tu była Alicja Matuła (Kondycja.Net Team) przed Martą Garnek i Alicją Marciniec (Team Verge 96).

Michał Decewicz (Pho3nix Cycling Team) wygrał zdecydowanie na dystansie CLASSIC, wyprzedzając Dawida Romanowskiego (Yolo Bike Marba Team) i Aleksandra Dziurzyńskiego (7r Rowmix Team PB 72d). Pierwsza kobieta na mecie to Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), druga była Magdalena Góra (Nextie Bike Team), a trzecia Karolina Fiołek (SKI&Bike House Team).

Oskar Nieckarz (Jeździmy bo lubimy) ponownie zaznaczył wyraźnie swój ślad w rywalizacji na dystansie FUN, zajmując tu pierwsze miejsce z najlepszym czasem, a najszybszą zawodniczką na tym dystansie została Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna-Koźla.

Bike Maraton to nie tylko zmagania w kategoriach indywidualnych, ale również w kilku drużynowych, a walka tutaj jest zawsze zacięta do ostatniej edycji. W klasyfikacji młodzieżowej pierwsze miejsce zajęli kolarze UKS-u Oriens Chojnów. Klasyfikację drużynową open wygrali zawodnicy Immotion Skoda Gall ICM Team, klasyfikację sportową CST Orbea MTB Team, a kategorię muszkieterów Kondycja.Net Team).

Pełne wyniki Bike Maratonu w Bielawie: https://bikemaraton.com.pl/bielawa/wyniki/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl