​Kacper Stępniak pierwszym Polakiem na liście startowej PTO

PTO, najbardziej prestiżowy cykl zawodów triathlonowych na świecie, ogłosił zawodników, którzy uzyskali specjalne zaproszenie do wzięcia udziału w ostatniej już w tym roku imprezie. Jedną z tych osób jest Kacper Stępniak.

Ostatnie tegoroczne rozdanie PTO (Professional Triathlete Organisation) właśnie się dokonało. Tzw. „dzikie karty”, czyli zaproszenia dla sportowców z największym sportowym potencjałem, zostały odkryte i leżą na stole wśród pozostałych. Oznacza to, że lista startowa na PTO Asia Open, ostatnia imprezę z prestiżowego cyklu PTO, jest już zamknięta.

Wśród nazwisk na tej liście znajduje się zaledwie jedno, obok którego widnieje biało-czrewona flaga. Nową kartę w historii polskiego triathlonu napisze Kacper Stępniak, triathlonista reprezentujący barwy Pho3nix GVT Team. Do tej pory jeszcze żadnemu zawodnikowi z naszego kraju nie udało się uzyskać kwalifikacji na zawody organizowane przez międzynarodową organizację.

PTO Asian Open z udziałem Kacpra Stępniaka

Kacper na linii startu stanie 20 sierpnia w Singapurze o godzinie 15:00 czasu lokalnego (godzina 7:00 w Polsce). Wraz z nim na trasie mierzącej 2 km pływania, 80 km rower oraz 18 km biegania (tzw. „ultimate distance”) zmierzy się tylko dwudziestka najlepszych triathlonistów z całego świata.

Na wyścigu w Azji pojawią się wyłącznie ci, którzy zajmują czołowe miejsca w rankingu PTO. Punkty do tego rankingu zdobywa się w wyniku skomplikowanego algorytmu biorącego pod uwagę m.in. wyniki uzyskane na wyznaczonych imprezach międzynarodowych.

Polaka z teamu Pho3nix GVT Team czeka nie lada wyzwanie. Jego przeciwnikiem będzie m.in. złoty medalista igrzysk olimpijskich w triathlonie z Tokio i rekordzista/mistrz świata na dystansie pełnym Kristian Blummenfelt (1. miejsce w rankingu PTO) oraz jego rodak, Gustav Iden - multimedalista mistrzostw świata IRONMAN 70.3.

-Ogromnie cieszę się, że otrzymałem dziką kartę na zawody w Singapurze - relacjonuje Kacper Stępniak. - W tym roku jednym z moich najważniejszych sportowych celów było wywalczenie miejsca na liście startowej PTO i to marzenie właśnie się spełnia. To dla mnie ogromne wyróżnienie - znaleźć się w gronie najlepszych z najlepszych. Ciężko na to pracowałem i podczas startu zamierzam dać z siebie wszystko.

Następny przystanek - Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Lahti

Na wyścigu PTO Asia Open plany startowe Stępniaka się jednak nie kończą. Tydzień po starcie w Singapurze triathlonista weźmie udział w Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3, które odbędą się w Lahti (27 sierpnia). Na fińskiej trasie Kacper zawalczy o miano mistrza globu w kategorii PRO na dystansie 1,9 km pływania, 90 km roweru oraz 21,1 km biegania.

-Zarówno start w PTO Asia Open, jak i w mistrzostwach w Lahti traktuję jako największe dotychczasowe wyzwanie w swojej karierze - mówi Kacper Stępniak. - Zawodników, z którymi stanę na linii startu, jeszcze kilka lat temu podziwiałem podczas relacji z najważniejszych imprez mistrzowskich. Teraz będę mógł rywalizować z nimi ramię w ramię. To dodaje skrzydeł. Nie mogę się doczekać wystrzału sygnalizującego początek wyścigów.

Relacja live z zawodów PTO Asia Open dostępna będzie na kanale Eurosport.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl