​Wyjątkowe zawody kolarskie wracają do Bydgoszczy!

27 sierpnia 2023 odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego wyścigu kolarskiego w samym centrum Bydgoszczy.

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej. Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe, inne). Dzięki temu podziałowi w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów:

  • Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
  • Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów

W ramach Enea Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży, rodzinny rajd rowerowy, a także kolarska gra miejska. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2023, a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.CyclingChallenge.pl

− Zapraszam do udziału w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu – powiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy i jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych.

Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ na pierwszych zawodników czekają pakiety startowe w obniżonej cenie:

  • Pierwsze 50 zawodników: 69,99 zł
  • Kolejnych 100 uczestników: 79,99 zł

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z poprzednich edycji Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, która jest dostępna w formie FILMOWEJ oraz ZDJĘCIOWEJ. 

− Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim widowiskowe zawody, w których może wziąć udział każdy: fan rowerów, kolarz-amator czy zawodnik kategorii masters – opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów – Dodatkowym atutem jest rywalizacja na trasie, która na co dzień jest zarezerwowana wyłącznie dla ruchu samochodowego. Zawodnicy mogą więc poczuć atmosferę wielkiego wyścigu kolarskiego i rywalizować na widowiskowej, w pełni zabezpieczonej pętli.
− Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas Indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy  albo pierwszego, bezpiecznego startu w zawodach kolarskich- opowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów – Dla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych!

Zawody wracają po czteroletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 i remontem Trasy Uniwersyteckiej, na której rozgrywany jest wyścig. W każdej z poprzednich edycji zawodów startowało blisko 600 uczestników.

Powrót zawodów jest możliwy dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, marki Enea, która od 2023 wspiera Enea Bydgoszcz Cycling Challenge.

− Enea w sporcie obecna jest od wielu lat, dzięki temu jesteśmy bliżej naszych klientów. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa w Polsce, coraz więcej osób uprawia tę dyscyplinę, czy kibicuje zawodnikom. Wsparcie zawodów kolarskich wpisuje się również w naszą filozofie społecznej odpowiedzialności biznesu – poprzez wspieranie takich wydarzeń jak Enea Bydgoszcz Cycling Challenge zachęcamy do aktywnego stylu życia, uprawiana sportu, dbania o zdrowie i kondycję fizyczną − powiedział Marcin Wenzel, zastępca dyrektora Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Rejestracja rusza już 15 marca 2023 o godzinie 18:00!

Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.CyclingChallenge.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl