​Czwarta edycja Szuter Master!

Porywające pejzażowe trasy do przejechania na gravelu, które skłaniają do poznawania nowych miejsc, także rozkosz lokalnych kulinariów na fajrancie i moc integracji po zawodach. 

W czwartym sezonie Szuter Master zabieramy uczestników i ich najbliższych w gravelową podróż po ciekawych i niekoniecznie dobrze znanych szutrowych trasach Mazowsza, Górnego Śląska, Dolnego Śląska oraz Kaszub. 4 cudowne, choć zmienione lokalizacje. Będzie coś dla początkujących i tych bardziej doświadczonych. Każda edycja ma dwa dystanse: krótki 50-80 km oraz długi 150-200 km. 

Limit czasu, szczególnie na krótkim dystansie, dobrany będzie tak, by móc bez przeszkód dojechać do mety, nawet jeśli to Twoje pierwsze zawody w życiu. Za to bardziej doświadczeni zawodnicy z pewnością nie będą mieć takiej sielanki– 150+ km po górach czy niemal 200 km po pojezierzach potrafi naprawdę dać w kość nawet najmocniejszym. Dla obu dystansów będziemy prowadzić klasyfikację generalną cyklu, a na koniec nagradzać najszybszych. 

Poza ściganiem i krajoznawczą trasą bardzo ważne jest dla nas także to, co będzie po jeżdżeniu. Możliwość integracji gravelowej społeczności jest u nas równie istotna. Planując przyjazd na nasze trasy – zarezerwuj więc wystarczająco dużo czasu po zawodach i zabierz swoich kumpli, przyjaciół, rodzinę. Liczymy mocno na Waszą obecność oraz wspaniałą atmosferę podczas Fajrantu, tradycyjnej już imprezy po dotarciu na metę. Serwowane jedzenie i napoje oraz miejsca, w których planujemy je serwować będą naprawdę wyjątkowe! Mamy nadzieję, że zamiast poważnych min, niezawodnie wzbudzimy nieco uśmiechu. 

Sezon 2023 zaczniemy 22 kwietnia na Mazowszu, a dokładnie w Celestynowie. Poznamy bliżej piękne sosnowe lasy Równiny Garwolińskiej oraz pradoliny Wisły. Różnorodna trasa z pewnością przekona Was, że jeżdżenie gravelem to nie tylko góry i Suwalszczyzna. Zaskoczyć Was mogą również pejzaże oraz gravelowe ścieżki Mazowsza.

3 czerwca przeniesiemy się na południe w jedną z najpiękniejszych części Górnego Śląska. Pokażemy Wam, że Śląsk to nie tylko tereny mocno uprzemysłowione ale także dzikie tereny Wyżyny Śląskiej oraz urozmaicone bogactwo kulturowe. 

8 lipca biwakujemy na Dolnym Śląsku, konkretniej w Kamiennej Górze, gdzie czekać na Was będą różnorodne atrakcje. Szykujcie się na dłuższy wyjazd i koniecznie zabierzcie ze sobą swoją ekipę. Będzie wesoło, edukacyjnie oraz gravelowo. 

Zanim przywitamy polska złota jesień, 16 września zajrzymy jeszcze na Kaszuby. Kto był, ten wie, że mało jest tak klimatycznych miejsc na długie gravelowe jazdy. Kaszuby to przepiękne widoki i trasy, jeden z najbardziej zróżnicowanych terenów w Polsce, znajdziecie tam nie tylko jeziora, tereny płaskie ale również wzniesienia, które przeciętne z pozoru potrafią wycisnąć ostatnie siły zawodników. To właśnie tutaj zakończymy nasze zmagania, udekorujemy najszybszych zawodników klasyfikacji generalnej i rozjedziemy się do domów. 

W skrócie Szuter Master to:

●  sprawdzone, jezdne gravelowe trasy w pięknych zakątkach Polski,
●  dobrze zaopatrzone bufety na trasie,
●  możliwość śledzenia zawodów online dzięki nadajnikom GPS,
●  Fajrant – niezwykła uczta regionalnej kuchni dla wszystkich, którzy dotrą do mety, a także ekip wspierających
●  najlepsze smaki z lokalnych kraftowych browarów,
●  najlepsza integracja w gravelowym świecie,
●  czysty rower w drodze do domu :). 

Kalendarz 2023: 

MAZOWSZE - 22.04.2023
GÓRNY ŚLĄSK - 03.06.2023
DOLNY ŚLĄSK - 08.07.2023
KASZUBY - 16.09.2023 

Zapisać się można już teraz. Zapisy tutaj: http://szutermaster.pl/zgloszenia/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl