BIKE Festival Garda Trentino zaprasza na cztery dni zabawy MTB

Sezon 2023 BIKE Festival tradycyjnie rozpocznie się 28  kwietnia nad jeziorem Garda we Włoszech. W tym roku będą to całe  cztery dni programu i akcji wokół kolarstwa górskiego zamiast tylko trzech. Odwiedzający mogą oczekiwać nowych wyścigów  FUNduro i LAKE BASH Gravel Challenge, a także spektakularną trasę maratonu, a na Ronda Extrema w ramach Scott BIKE  Maraton, licencjonowani kolarze mogą zbierać cenne punkty UCI w  "kategorii koni"  

Aby rozpocząć sezon, europejska scena rowerów górskich spotka się od 28 kwietnia do 1 maja 2023 r. na FSA BIKE Festival Garda Trentino. Przez cztery dni wszystko kręci się wokół MTB, eMTB, technologii, testowania, imprez i wielu więcej. Oczekuje się około 60 000 odwiedzających  na rozpoczęcie sezonu MTB w Riva del Garda.      

Sercem imprezy są duże targi outdoorowe z około 180 międzynarodowymi  wystawcami i 350 marek - w tym wielu nowych wystawców, biorących udział w  w festiwalu po raz pierwszy. Ekscytujący program towarzyszący z wyścigami, pokazami i imprezami dopełniają festiwalowy weekend w klimacie dolce vita.

Nowość i sportowa atrakcja w tym roku: Licencjonowani kolarze mogą zbierać cenne punkty UCI do światowej listy rankingowej na Ronda Extrema podczas Scott BIKE Maraton (29 kwietnia), ponieważ dzięki "Kategorii Koni" maraton znajduje się na liście najwyższej kategorii wyścigowej UCI. Elitarni licencjonowani kolarze muszą zatem przejechać Extrema, która ma 3484 metrów przewyższenia na 82,77 km - najlepsze trasy, piękne panoramy i mnóstwo radości z jazdy we wspaniałej scenerii wokół  północnej części jeziora Garda.    

Zarówno "Ronda Extrema" jak i "Ronda Grande" (59,56 kilometrów i 2.406 metrów wysokości) oferują nagrody pieniężne. Zapisy na wszystkie dystanse maratonu,  również na "Ronda Piccola" (30,67 kilometrów, 10 65 metrów wysokości), są już możliwe. Oprócz popularnych wyścigów, takich jak Bosch eMTB Challenge Supported by Trek (rejestracja jest otwarta), wielki Junior Trophy dla młodych kolarzy MTB oraz liczne warsztaty i wycieczki w ramach BIKE Academy (zapisy od 1 kwietnia), w tym roku pojawią się również dwa zupełnie nowe wydarzenia wyścigowe.     

Zabawa na szlaku w najlepszym wydaniu: FUNduro będzie świętować swoją premierę w piątek. W porównaniu z dawnym wyścigiem Enduro, trasa jest nieco bardziej zrelaksowana, bliżej festiwalu, znacznie krótsza i ma mniej metrów przewyższenia, więc nacisk położony jest bardziej na zabawę z jazdą. Rejestracje są już otwarte na stronie.   

Kolejna nowość: Nowy Lake Bash Gravel Challenge w niedzielę rozpoczyna się bezpośrednio nad brzegiem jeziora Garda i łączy w sobie akcję wyścigową  z przyjemnością. W Lake Bash każdy może sam zdecydować, czy chce wziąć udział w wyścigu czy w wycieczce. Większa część 100-kilometrowej trasy jest pokonywana bez pomiaru czasu, jedynie trzy odcinki są mierzone. Jest więc mnóstwo  czasu na rozmowy, wspólne gravelowanie i podziwianie zapierającej dech w piersiach przyrody jeziora Garda. Mówiąc o przyjemności: zamiast izodrinków, bananów i batonów, regionalne specjały i cappuccino.    

Dla tych, dla których wersja "Epic" ze 100 kilometrami to za dużo, istnieje również  alternatywa na dystansie 65 kilometrów z jednym etapem mierzonym na czas. Wkrótce rozpocznie się rejestracja.    

Więcej informacji na temat wyścigów, legendarnego BIKE Festival Party, warsztatów  i wystawców, jak również pełny program, odwiedź #AllAboutBikes | BIKE Festival Garda Trentino (bike-festival.de).      

Kolejne wydarzenia BIKE Festival w 2023 roku: 
- BIKE Festival Willingen 26.-29.05.2023 r. 
- BIKE Festival Saalfelden Leogang 15.-17.09.2023


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl