​GRANFONDO LA FAUSTO COPPI: już 1550 zarejestrowanych zawodników!

Droga do osiągnięcia limitu 2800 zawodników trwa: na międzynarodowe granfondo z Cuneo zarejestrowało się już ponad 1550 uczestników. 

Od momentu powrotu i oficjalnego otwarcia rejestracji, które miało miejsce 21 listopada 2022 roku, międzynarodowe granfondo La Fausto Coppi nadal zbiera zgłoszenia. Do tej pory, gdy do wydarzenia pozostało jeszcze ponad 4 miesiące, 1550 sportowców zdążyło się zarejestrować na wyścig, który po raz kolejny okazuje się jednym z najbardziej docenianych przez rowerzystów z całego świata. 

Do tej pory reprezentowanych jest 17 narodów, w tym Włochy, Austria, Belgia, Dania, Hiszpania, Estonia, Francja, Anglia, Niemcy, Węgry, Holandia, Norwegia, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja i USA - z przewagą Włoch, Francji, Holandii, Niemiec i Hiszpanii. Osiągnięcie 1.550 zarejestrowanych uczestników należy uznać za rekord, co z dumą ogłasza ASD Fausto Coppi on the road - organizatorzy granfondo. Zwłaszcza w tym szczególnym momencie historycznym, w którym obserwuje się ogólny spadek frekwencji na imprezach sportowych. To także informacja dla tych jeszcze niezdecydowanych: do osiągnięcia limitu, ustalonego na 2800 startujących sportowców, pozostało nieco ponad 1200 miejsc.

Impreza odbędzie się w niedzielę 25 czerwca 2023 roku, a trasy pozostają bez zmian w stosunku do ostatnich edycji: Granfondo o długości 177 km i różnicy wysokości 4 125 metrów oraz Mediofondo o długości 111 km i różnicy wysokości 2 500 metrów. Będzie to wielki weekend sportu, promocji regionu i aktywności na świeżym powietrzu w wiosce Expo na Piazza Galimberti w Cuneo, w północno-zachodnich Włoszech, gdzie odbędzie się start i meta. GPM (Gran Premio della Montagna) dla obu tras to legendarna Colle Fauniera, z 22,3-kilometrowym podjazdem na 2,481 metrów, gdzie znajduje się pomnik Pantaniego.

"Jesteśmy zadowoleni, ale nie zaskoczeni - komentują Davide Lauro i Emma Mana, organizatorzy imprezy - Po rocznej przerwie wielu przyjaciół, sportowców i partnerów poprosiło nas o ponowną organizację tego tak lubianego wydarzenia; dowód na to, jak bardzo La Fausto Coppi rozwinęła się z czasem i jak bardzo entuzjaści chcą jeździć na rowerze po wspaniałych górach naszego regionu. Sektor imprez sportowych, jak również świat kolarski, doświadcza ogólnego spadku poziomu startów, co nie ma wiele wspólnego z imprezą lub osobami ją organizującymi. Niestety, jest to czas trudności i kryzysu gospodarczego, długiej fali pandemii, która popycha sportowców do starannej selekcji wydarzeń, w których chcą/mogą uczestniczyć. Dobrze jest widzieć, że La Fausto Coppi jest jednym z nich!".

Rejestracje można składać na stronie ENDU.net pod następującym linkiem: https://api.endu.net/r/i/78767 Więcej informacji na temat rejestracji i pakietów wycieczkowych można uzyskać pod adresem info@faustocoppi.net lub na stronie www.faustocoppi.net.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl