Peloton Smart. Modyfikacja dedykowana pod Zwift.

Internetowa platforma kolarska Zwift stała się na tyle poularna, że producenci urządzeń do treningu stacjonarnego prześcigają się w produkcji udogodnień bezpośrednio związanych z pracą treningową na  Zwift. Peloton, producent m.in. rowerów stacjonarnych dedykowanych sportowcom przedstawił swój nowatorski produkt, wprowadzający kompatybilność platformy cyfrowej z regulacją oporu

 W przeważającej części użytkownicy mają swoje dotychczasowe rowery zamontowane na stacjonarnym trenerze. Jeśli ten trenażer jest kompatybilny z Zwiftem, jego poziom oporu pedałowania będzie automatycznie przesuwał się wyżej lub niżej w miarę jak rowerzysta będzie jechał w górę i w dół wirtualnych wzniesień - w ten sposób symuluje on podjazdy i zjazdy. Dotychczas rower stacjonarny Peloton nie był w stanie wprowadzać obciążeń sugerowanych trasą i rywalizacją na platformie Zwift. Zaprojektowany w Wielkiej Brytanii system Shift Smart Trainer został stworzony, by zmienić tą sytuację, przesuwając pokrętło regulacji oporu na rowerze Peloton - nie ma potrzeby w tym przypadku stosowania pasków, śrub ani przeróbek.

Korzystając z Bluetooth, bezprzewodowo komunikuje się zarówno z laptopem lub tabletem, na którym działa Zwift, jak i z zewnętrznym czujnikiem kadencji na rowerze. Za każdym razem, gdy w środowisku Zwift rozpoczyna się podjazd lub zjazd (wraz z towarzyszącym mu sygnałem zmiany nachylenia),  urządzenie odpowiednio przekręca pokrętło w jednym lub w drugim kierunku.

W razie potrzebyzawodnicy mogą zareagować na tę zmianę, przełączając się na wyższy lub niższy wirtualny bieg, po prostu naciskając przycisk w górę lub w dół na ekranie dotykowym Shift - w ten sposób odpowiednio dostosowuje się opór. Shift Smart Trainer jest obecnie przedmiotem kampanii Kickstarter. Zestaw w wysokości £160 (około $214)będzie dostępny gdy osiągnie on wartość produkcyjną. Jego planowana cena detaliczna wynosi 199 funtów (266 dolarów).

Żródło newatlas.com


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl