Akademia Zwift z kolejnym sezonem. Dołącza Alpecin Fenix z kontraktami zawodowymi.

Zwift ogłosił na początku września powrót programu Akademia Zwift na rok 2020, który po raz pierwszy będzie zawierał oddzielne programy na szosę, triatlon i bieganie.

Program Zwift Academy Road został mocno odświeżony, z większym naciskiem na szkolenie i dodatkowe cele dla tych, którzy pędzą za pro-kolarskim marzeniem. Od 2016 roku Akademia Zwift zyskała już sporą reputację dzięki innowacyjnemu podejściu do identyfikacji i odkrywaniu ukrytych talentów, oraz po przyznaniu siedmiu profesjonalnych kontraktów zawodowych od czasu jej pierwszej edycji. Zwycięzcy Zwift Academy wygrywali już wyścigi w gronie zawodowym, stawali na podium krajowych Mistrzostw w elicie i reprezentują swoje kraje na Szosowych Szosowych Mistrzostwach Świata UCI. Po raz kolejny dwa kontrakty profesjonalne zostały podpisane z CANYON//SRAM Racing ale też z Alpecin-Fenix na sezon 2020.

"To będzie nasz piąty rok z Akademią Zwift i jestem tak samo podekscytowany tym, kogo możemy odkryć w tym roku, jak to było pięć lat temu", mówi Ronny Lauke, kierownik zespołu CANYON//SRAM Racing. Obecnie mamy trzy dziewczyny w zespole, które przeszły przez program Akademii Zwift i wszystkie trzy cieszą się wspaniałym sezonem 2020". Ella zapewniła sobie pierwsze profesjonalne zwycięstwo, Tanja niedawno stanęła na podium w niemieckich Mistrzostwach kraju, a Jessica ukończyła w pierwszej dziesiątce wyścig etapowy Santos Tour Down Under kobiet. Akademia Zwift to sprawdzony program, w który nasz zespół naprawdę wierzy."
"To naprawdę fajny pomysł i czekam z niecierpliwością na to, kto dołączy do naszej drużyny w przyszłym sezonie", dodaje Mathieu van der Poel, z Alpecin-Fenix. "Nie ma co ukrywać że Zwift , to trudna platforma, która testuje do granic możliwości, więc nie mam wątpliwości, że znajdziemy kogoś z naprawdę dużym potencjałem, który doda sił drużynie w 2021 roku".

Sercem programu Zwift Academy Road jest 8 treningów zaprojektowanych przez Dig Deep Coaching i prowadzonych przez byłych profesjonalnych zawodników, Stephena Gallaghera i Dana Fleemana. Ten światowej klasy program kolarski pomoże Zwifterom przenieść wyżej granice szybkości, podnieść siłę i wytyczyć drogę do poprawy ich własnych wyników sportowych.

Oprócz treningów, Zwift Academy Road będzie również oferować szereg możliwości w masowych aktywnościach. Treningi grupowe Zwift Academy umożliwią Zwifterom ukończenie 8 treningów w towarzystwie innych członków społeczności Zwift, doskonałych dla osób zmotywowanych przez trening z innymi. Dla tych, którzy chcą odłożyć na bok "pracę" i spędzić trochę czasu towarzysko, Zwift Academy Group Rides również powróci. Przejażdżki te mają na celu zaoferowanie "studentom" Zwift Academy Road możliwości odzyskania sił i podzielenia się własnymi doświadczeniami w relaksującej atmosferze. Nowością w tym roku są przejażdżki grupowe na dwóch różnych trasach 1,7-2,2 w/kg lub 2,2-2,7w/kg dla mężczyzn i 1,2-1,7 w/kg lub 1,7-2,2w/kg dla kobiet.

Wyścigi Zwift Academy Races będą dla zawodników okazją do sprawdzenia się na tle innych. Wyścigi będą prowadzone na dwóch różnych torach. Wyścig Richmond's 2015 World's Course zaoferuje w dużej mierze płaski tor z kilkoma ostrymi podjazdami, podczas gdy La Rein na nowej francuskiej mapie zaoferuje góralom okazję do pokazania swoich możliwości.

Segment Rides to nowy format tegorocznej Akademii Zwiftu, który pozwala Zwifterom sprawdzić się na dwóch różnych odcinkach podczas jednej jazdy. Te przejażdżki zostały strategicznie dobrane tak, aby umożliwić Zwifterom ustalenie swoich nowych rekordów i najlepszych czasów, oraz mocy. Każdy segment będzie testował inne systemy energetyczne. W Innsbrucku będą dwa segmenty zaprojektowane do testowania mocy w Innsbrucku Sprint Sprint Forward (0,30 km, wznios wysokości 2 m) i mocy progowej w Innsbrucku KOM (7,43 km, wznios wysokości 696 m). Podczas drugiego przejazdu w Watopii testowana będzie moc beztlenowa na Hilly Kom Forward (0,90 km, różnica poziomów 50 m) i VO2 Max na Volcano KOM (3,75 km, różnica poziomów 120 m). Akademia Zwift jest czymś więcej niż tylko programem identyfikacji talentów, jest to program szkoleniowy, który łączy społeczność Zwift w dążeniu do tego, by stać się sprawniejszym, szybszym i silniejszym. Aby ukończyć Zwift Academy Road, uczestnik musi ukończyć wszystkie 8 treningów i wystartować w 4 dowolnych startach. Jednak Ci, którzy chcą ubiegać się o jeden z dwóch profesjonalnych kontraktów rowerowych, muszą ukończyć wszystkie 8 treningów, jak również dwa treningi (Richmond i Francja) i oba Segmenty Ride (Innsbruck i Watopia).

Wszyscy zapisani na trasie Zwift Academy Road otrzymają bezpłatny dostęp premium do Today's Plan na czas trwania Akademii. Osoby poszukujące profesjonalnych kontraktów muszą zsynchronizować swoje działania w Zwift z dzisiejszym Planem do analizy.

"Z bólem muszę przyznać, że moje aspiracje do zostania zawodowym kolarzem już dawno minęły", mówi Eric Min, dyrektor generalny i współzałożyciel Zwift. "Jednak moje zamiłowanie do sportu i chęć pozostania w formie płonie równie mocno". Zawsze podoba mi się wyzwanie treningowe i duch wspólnoty, jaki daje Akademia Zwift i cieszę się na udział w tegorocznej edycji programu. W plan treningowy włożono wiele myśli i pomysłów. Wierzę, że to właśnie on przyniesie prawdziwe rezultaty."

Zapisy online na wszystkie trzy programy Akademii Zwift 2020, w tym Road, Tri i Run, otwarte są od 8 września. Ośmiotmiotygodniowy program Zwift Academy Road rozpoczyna się 1 października i kończy 25 listopada. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do strony zwift.com/academy


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl