Potwierdzona trasa i listy startowe Mistrzostw Świata e-sports na Zwift

.

Zwift, globalna internetowa platforma fitness potwierdziła wszystkie szczegóły inauguracyjnych Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym e-sports UCI Zwift 2020. Oprócz wyścigów Elity mężczyzn i kobiet, Zwift będzie gospodarzem wielu imprez skupiających się na społeczności amatorskiej, wprowadzając Ligę Narodów, podczas której każdy chętny do rywalizacji Zwifter będzie miał okazję reprezentować swój kraj. Kolejna inicjatywą będzie seria  Zwift PowerUp Podcast Recon, w którym będą udział brali obecni i byli mistrzowie świata UCI jako goście.

Dwadzieścia narodowych federacji kolarskich wyznaczyło już swoje drużyny do rozpoczęcia pierwszych Mistrzostw Świata UCI Zwift Cycling Esports , które odbędą sie w dniach 8-9 grudnia tego roku. Ponadto, wielu kolarzy z dzikimi kartami zostało nagrodzonych miejscami na linii startu dzięki czemu liczba narodowości wzrosła do 22.

Do wyścigów wybrani zostali zawodnicy zarówno z profesjonalnego peletonu szosowego, jak i jedni z najlepszych  e-sportowców ze społeczności Zwift. W wyścigu weźmie udział wielu czołowych, profesjonalnych sportowców z wielu różnych dziedzin sportu, w tym medaliści Olimpijscy i Paraolimpijscy, obecni i byli Mistrzowie Świata UCI w wielu dyscyplinach oraz zawodowi triatloniści. Główne nazwiska to Ashleigh Moolman-Pasio (RPA), Esteban Chaves (Columbia), Anna van der Breggen (Holandia), Lawson Craddock (USA), Tom Pidcock (Wielka Brytania), Edvald Boasson Hagen (Norwegia), Dame Sarah Storey (Wielka Brytania), Annika Langvad (Dania) i Lionel Sanders (Kanada). Do tych nazwisk dołączą wielkie nazwiska kolarzy z przestrzeni sportów rowerowych. Zawodnicy tacy jak Lionel Vujasin (Belgia), Ollie Jones (Nowa Zelandia) i Cecilia Hansen (Szwecja) mogą być stosunkowo nieznani w porównaniu z zawodowcami World Tour, ale z pewnością znajdą się wśród faworytów, którzy będą starali się wydrzeć tęczową koszulkę na mecie. 

Polskę reprezentować będzie 6 zawodników i 3 zawodniczki, co stawia nasz kraj w czołówce pod względem liczebności na liniach startu. Wśród kobiet będzie można obserwować na trasie Aurelę Nerlo, Sonię Cięciel i Magdalenę Czusz. Wsród panów wystartują Paweł Bernas, Marceli Boguslawski, Michał Kamiński, Wojciech Pszczolarski , Adam Stachowiak i Patryk Stosz.

Zawodnicy wystartują w Watopii Zwift na 50 km wyścigu, po odwróconej trasie Watopia Figure 8, kończąc rywalizację na górze Hilly Q/KOM. Zarówno Elita mężczyzn jak i kobiet będzie miała do pokonania  tą samą trasę i ten sam dystans. Z przewyższeniami 483 m,  będzie ona odpowiadała zawodnikom o wszechstronnych możliwościach. Przy średnim nachyleniu 5,5% na dystansie 0,9 km, Watopia Hilly Q/KOM będzie dość wymagającym finiszem w walce o koszulkę Mistrzostw Świata.

"Razem z UCI 9 grudnia będziemy tworzyć historię", mówi Eric Min, dyrektor generalny i współzałożyciel Zwift. "Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie i wierzę, że wyznaczy ono przyszły kierunek rozwoju sportu, fitness i rywalizacji". Nie ma wątpliwości, że technologia odegra większą rolę, a te zawody doskonale łączą technologię z tym, co tradycyjnie kojarzy nam się z fizycznym "sportem". Już teraz granice są rozmyte, co widać na przykładzie drużyn wybranych przez każdą z narodowych federacji kolarskich. Wielu z nich jest znanych z  World Tour, ale wierzę, że będą oni przez cały czas naciskani przez wyspecjalizowanych zawodników indoor. Nie zdziwcie się, jeśli jeden z członków Zwift Cycling Esports pojawi się na szczycie. To dopiero początek i nie mogę się doczekać."

Wraz z utworzeniem UCI Cycling Esports World Championships zaprezentowano nowy projekt tęczowej koszulki. Każdy zwycięzca otrzyma koszulkę Mistrzostw Świata UCI Cycling Esports, wirtualną koszulkę za swój awatar oraz wersję realną, która może być noszona na zawodach UCI Cycling Esports w sezonie 2021. Projekt koszulki zachowuje ikonę tęczy, ale posiada pikselowy wzór, który reprezentuje tę nową cyfrową dyscyplinę.

Oprócz wyścigów profesjonalnych, zawodnicy amatorzy z całego świata będą mieli  okazję wziąć udział w obchodach tego przełomowego wydarzenia. W ramach obchodów Mistrzostw Świata UCI Zwift, Zwift zarejestrował szereg specjalnych podcastów z udziałem Mistrzów Świata UCI z wielu dyscyplin. Wśród gości specjalnych są Sir Chris Hoy, Mark Cavendish, Anna van der Breggen, Annika Langvad i Mathieu van der Poel. Te podcasty zostaną najpierw udostępnione na Zwift PowerUp Podcast Recon Rides, umożliwiając słuchanie podczas jazdy po tej samej trasie, na ktrej odbędzą się wyścigi Elity mężczyzn i kobiet.

Oficjalnymi partnerami Mistrzostw Świata UCI Zwift Cycling Esports 2020 zostali: Garmin-Tacx, Shimano, Science in Sport oraz Toyota South Africa Motors którzy będą gospodarzami imprez z udziałem specjalnych gości VIP. Więcej informacji na temat tych startów wraz z pełną informacją o wszystkim, co wiąże się z Mistrzostwami Świata UCI Zwift Cycling Esports 2020 można znaleźć na stronie www.zwift.com/2020-uci-cycling-esports-world-championships.

Pełne i potwierdzone listy starowe znajdziesz tutaj: https://zwift.com/news/23981-2020-zwift-uci-cycling-esports-world-championships-start-list?__znl=en-eu


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl