Kto może startować podczas Mistrzostw Świata Esport UCI na Zwift? Kryteria i kwalifikacje.

26 lutego Zwift będzie gospodarzem drugiej edycji Mistrzostw Świata UCI Cycling Esports, a zawodnicy będą grupą  wybranych przez ich narodowe federacje i zwodników profesjonalnych Zwift, którzy zdobyli jedno z 25 miejsc poprzez kontynentalne wyścigi kwalifikacyjne.

Pięć kontynentalnych wyścigów kwalifikacyjnych (Oceania, Azja, Europa, Afryka, Ameryka Południowa) wyłoni po pięciu zawodników na listę startową w lutym. Wyścigi odbędą się  27 listopada (kobiety) i 28 listopada (mężczyźni).

"Cycling Esports narodziło się z wyścigów społecznościowych, nie różniących się niczym od innych form rywalizacji esportowej, i to właśnie w tej społeczności leży większość talentów" - powiedział w oświadczeniu Eric Min, dyrektor generalny i współzałożyciel Zwift. "Kolarski e-sport to nowa dyscyplina, a umiejętności, taktyka i doświadczenie odgrywają ogromną rolę. Naprawdę wierzę, że tworzymy jedną z najbardziej dostępnych form rywalizacji."

Kto może rywalizować o miejsce? 

Zawodnicy Zwift Racing League (ZRL) Premier Division są automatycznie zapraszani do kontynentalnych kwalifikacji. Zawodnicy kategorii A i A+ również mogą się dostać, pod warunkiem, że ukończyli dwa otwarte wyścigi kwalifikacyjne, wyścigi ZRL A Division lub otwarte wyścigi kwalifikacyjne Zwift.

Gdy zawodnik zakwalifikuje się do swojego wyścigu kontynentalnego, musi spełnić następujące wymagania:

Zwifterzy muszą podłączyć zatwierdzony inteligentny trenażer jako podstawowe źródło zasilania i dostarczyć wtórne zapisy zasilania po wyścigu do Zwift Accuracy and Data Analysis (ZADA). Zwifterzy muszą dostarczyć do ZADA weryfikację wzrostu i wagi. W pełni działający monitor tętna musi być podłączony do Zwift i noszony przez cały czas trwania wyścigu. Wszystkie kwalifikacje kontynentalne będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Zwift.

Dla kolarzy, którzy ukończą wyścig w pierwszej dziesiątce swojego kontynentu, pojawi się kolejny zestaw kryteriów kwalifikacyjnych, w tym weryfikacja ich wyników przez ZADA, licencja wyścigowa i rejestracja puli testów antydopingowych. Zawodnicy otrzymają również sprzęt, z którego będą korzystać podczas zawodów, ponieważ wszyscy zawodnicy biorący udział w mistrzostwach świata w esporcie będą używać tego samego modelu inteligentnego trenażera.

Trasa wyścigu podczas Mistrzostw Świata

Wyścig 2022 Esports World Champs to 2,5 okrążenia trasy Zwift's New York Knickerbocker o łącznej długości 54,9 km i 944 m przewyższenia. Na końcu dwóch okrążeń kolarze kończą na szczycie New York KOM, 1,4-kilometrowym podjeździe o średnim nachyleniu 6,1% i max do 17%.

Transmisje, dystans wyścigu i nagrody pieniężne będą takie same dla wyścigów kobiet i mężczyzn.

W grudniu 2020 roku, "Zwift Worlds" został wygrany przez zawodniczkę z RPA  Ashleigh Moolman Pasio i Niemca Jasona Osbornea. Moolman Pasio ściga się dla SD Worx, a Osborne podpisał kontrakt z Deceunicnk-Quick-Step po wywalczeniu w wioślarstwie srebrnego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl