Zawód „influencer sportowy”? Sięgnij po dawkę inspiracji i fachowej wiedzy, zawartej w e-booku „Sporty extreme w dobie 5.0”

„Sporty extreme w dobie 5.0. Czyli jak wykorzystać potencjał social mediów i influencer marketingu w karierze sportowej. Wywiady z topowymi sportowcami i wspierającymi ich ekspertami” – tak brzmi pełny tytuł nowej pozycji, która właśnie pojawiła się na rynku e-booków. 

Siedemnastoosobowa ekipa zaangażowana w projekt i dziesięć miesięcy ciężkiej, lecz fascynującej pracy – w ten sposób powstało niezwykłe opracowanie, jakiego dotychczas brakowało na rynku wydawniczym. E-book łączy praktyczną wiedzę z zakresu influencer marketingu ze wskazówkami dotyczącymi codziennego życia sportowca.

W tym wyjątkowym e-booku znajdziecie sześć wywiadów z topowymi sportowymi influencerami oraz cztery wywiady z ekspertami ze świata sportu. Wywiady zostały poprzedzone bogatą przedmową na temat influencer marketingu, opracowaną przez zespół polskiego start-upu NativeHash, tworzącego innowacyjną, wspomaganą przez sztuczną inteligencję platformę kampanii influencer marketingowych. 

Pomysł na e-book zrodził się z naszej pasji do różnych sportów, w tym sportów ekstremalnych i influencer marketingu – wyjaśnia Katarzyna Dąbrowska, CVO i Co-founder NativeHash. – Natomiast nazwa nawiązuje do społeczeństwa 5.0. Choć sport jest czymś namacalnym, na co dzień sportowcom towarzyszą zaawansowane technologie wspierające ich treningi, a promocja ich pracy i pasji w social mediach pomaga zdobyć nie tylko rzesze fanów, ale także tak potrzebnych sponsorów. E-book stanowi prawdziwe kompendium wiedzy z zakresu influencer marketingu oraz solidną dawką sportowych inspiracji i cennych wskazówek.


Do współpracy zaproszono wybitnych reprezentantów sportu, którzy zgromadzili na swoich kontach imponujące liczby obserwujących: Bartosza Ostałowskiego – jedynego na świecie profesjonalnego kierowcę sportowego, który prowadzi samochód… stopą,  II wicemistrza Polski w drifcie, uczestnika programu „The Grand Tour”; Annę Puławską – kajakarkę, srebrną i brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Kamila Kobędzowskiego –  prekursora stuntu rowerowego oraz dwukrotnego półfinalistę „Mam Talent”, Piotra Liska – rekordzistę Polski w skoku o tyczce, który wielokrotnie stawał na podium w mistrzostwach świata i Europy, Aleksandrę Fijał – polską drifterkę, twórczynię programu „Drift and Sing” oraz Aleksandrę Kiepurę – trenerkę personalną kobiet i uczestniczkę programu „Hotel Paradise”. E-book wzbogacono wywiadami z ekspertami: Maciejem Maciusiakiem – trenerem PZN w skokach narciarskich, Katarzyną Selwant – psychologiem sportowym i olimpijskim,  ekspertką ds. psychologii sportu w mediach m.in. w TVN, TVN24, TVP, TVP Info oraz Polskim Radio, Magdaleną Wieczorek – dietetykiem funkcjonalnym i sportowym, odpowiadającą za strategie żywieniowe oraz suplementację sportowców i reprezentantów Polski oraz Anną Piwowarską – fizjoterapeutką, trenerką personalną i instruktorką sumo.

W e-booku sportowcy opowiadają o  autopromocji i budowaniu wizerunku w social mediach, relacjach z fanami i współpracach reklamowych, a ponadto dzielą się ciekawymi historiami ze swojego życia. Zdradzają, jak wyglądają ich codzienne treningi, przygotowania do zawodów, dieta oraz sposoby na regenerację. Ujawniają, jak radzą sobie z presją, a nawet hejtem i doradzą, jak walczyć ze swoimi słabościami. Dodatkowo e-book został urozmaicony zdjęciami z codziennych treningów, przygotowań do zawodów oraz najciekawszych momentów ze zgrupowań, ukazując świat sportu zza kulis. Ponadto eksperci zdradzają m.in.: co jest tajemnicą sukcesu zwycięzców, jakie predyspozycje powinien mieć influencer sportowy, jak radzić sobie z obciążeniem psychicznym, jak ważna jest odpowiednia dieta w osiągnięciu sukcesu w sporcie, jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, jak duże znaczenie ma regeneracja oraz czy social media to wiarygodne źródło informacji na temat treningów. 

Ewa Kujaszewska, redaktorka i korektorka docenia e-book za kolor i nowoczesną formę i pisze: „Popularność bohaterów e-booka mierzona jest nie tylko sukcesami sportowymi, ale zasięgami i liczbą followersów. Kluczową kwestię stanowi jednak temat – social media kreowane przez sportowców. Lajki i odsłony podbijają popularność, motywują do działań, inspirują, ale pozwalają też zarabiać całkiem niezłe pieniądze. Przeczytaj e-book, by zrozumieć, jak działa ta wirtualna maszyna”.
Magdalena Gonta-Biernat, redaktorka i copywriterka działająca jako @slowolubna stwierdza: „E-book (...)otwiera drzwi do świata Jedi w social mediach z perspektywy wybitnych sportowców. Daje narzędzia, dzięki którym można skutecznie rozwijać własne kanały w mediach społecznościowych. To przepiękne wydane kompendium wiedzy o sporcie, pokonywaniu przeciwności i przekuwaniu swoich pasji w silną markę osobistą. Nie ma drugiej takiej pozycji na rynku”. 

Podsumowując, e-book „Sporty extreme w dobie 5.0” to cenne źródło informacji dla osób, prowadzących kanał społecznościowy o tematyce sportowej, marzących o karierze sportowego influencera lub budujących markę osobistą, a także dla sportowców rozpoczynających przygodę z social mediami, ich trenerów oraz social media managerów lub po prostu osób szukających dawki inspiracji i motywacji od charyzmatycznych twórców. Prawie 400-stronicowy e-book dostępny jest na stronie https://nativehash.io/pl/ebook w cenie 100 zł w wersji polsko-angielskiej. Już wkrótce pojawi się w najlepszych księgarniach i platformach, m.in. w: Empiku, Taniej Książce, Gandalfie czy Legimi.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl