​Technologia Garmin inReach pomogła już w 10 000 akcjach ratunkowych dzięki dwukierunkowej komunikacji i funkcjonalności SOS

Urządzenia inReach dają możliwość wysyłania sygnałów SOS i większe poczucie bezpieczeństwa na siedmiu kontynentach, w ponad 150 krajach świata 

Urządzenia inReach® marki Garmin zostały użyte już 10 tysięcy razy w działaniach ratunkowych1. Jako światowy lider w dziedzinie dwukierunkowej komunikacji satelitarnej, marka Garmin oferuje szeroką gamę urządzeń podręcznych z technologią inReach, umożliwiającą wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, śledzenie lokalizacji oraz nadawanie sygnału SOS w sytuacjach awaryjnych. Zapewnia tym samym poczucie bezpieczeństwa wielu użytkownikom na całym świecie. Od rodzinnych biwaków w Kalifornii, przez oceaniczne wyprawy, po wspinaczkę w Alpach - użytkownicy urządzeń inReach biorą udział w wielu rozmaitych wyprawach, a dzięki technologii Garmin mogą mieć świadomość, że w razie wypadku od otrzymania pomocy dzieli ich tylko naciśnięcie przycisku.

„Dzięki dwukierunkowej komunikacji i całodobowemu centrum koordynacyjnemu Garmin inReach, pomoc nigdy nie jest poza zasięgiem. To dla nas zaszczyt móc brać udział w działaniach tak ważnych jak ratowanie zdrowia i życia, i cieszymy się, że nasze urządzenia do komunikacji satelitarnej wybierają miłośnicy przygód na całym świecie. Czy to podczas jazdy samochodem na krótką wycieczkę, czy podczas podróży dookoła świata, posiadanie pod ręką urządzenia inReach zapewnia spokój ducha, ponieważ pozwala na szybkie połączenie się z osobami koordynującymi działania w sytuacjach awaryjnych, a także z przyjaciółmi i rodziną" - mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej w firmie Garmin.

Podsumowanie 10 tysięcy interwencji:

 • Od 2011 roku Garmin Response koordynował działania ratunkowe po wezwaniu pomocy z urządzenia inReach w ponad 150 krajach, na wszystkich siedmiu kontynentach.  
 • W Regionach górskich, w tym np. na obszarze, przez który przebiega szlak PCT (Pacific Crest Trail), w Alpach czy w Nowej Zelandii, wypadki zdarzają się szczególnie często, jednak dotyczą one również wielu innych miejsc. W miastach takich jak Los Angeles, Phoenix czy Aspen również pojawiły się zgłoszenia z użyciem sygnału SOS. Pomoc wzywano m.in. podczas jazdy na rowerze i wędrówek. 
 • Nikt nie spodziewa się, że spotka go nagły wypadek wymagający pomocy medycznej lub kontuzja. Jednak tego typu zdarzenia stanowią prawie 50% globalnych wypadków z nadaniem sygnału SOS2. Właśnie dlatego gotowość, jaką inReach zapewnia użytkownikom w przypadku nieprzewidzianych incydentów, jest nie do przecenienia.  
 • Pięć głównych rodzajów aktywności, podczas których dochodzi do wypadków, to: turystyka piesza/backpacking, jazda samochodem, jazda na motocyklu, wspinaczka i alpinizm oraz żeglarstwo. 
 • Blisko 1/5 zgłoszeń SOS zostało wysłanych przez użytkowników, którzy ze swojego urządzenia wezwali pomoc do innej osoby w potrzebie. 
 • Drugą najczęstszą przyczyną nadawania sygnału SOS (12%) są zdarzenia związane z prowadzeniem samochodu, co dowodzi, że potrzeba wezwania pomocy w ten sposób występuje nie tylko w sytuacjach wysokiego ryzyka. Wiele wypadków drogowych ma miejsce poza zasięgiem sieci komórkowej, a dzięki technologii inReach, wsparcie może przybyć wystarczająco szybko. 
 • Incydenty, w których wykorzystana zostaje technologia inReach, obejmują różne nietypowe sytuacje, w tym nagłe wypadki z udziałem zwierząt domowych, niespodziewane klęski żywiołowe, a nawet poszukiwanie zagubionego dziecka.

Jak działa nadanie sygnału SOS   z Garmin Response

Dzięki dedykowanemu przyciskowi SOS i globalnemu zasięgowi sieci satelitarnej Iridium®, użytkownicy Garmin inReach mogą szybko wysłać sygnał SOS w razie wypadku. Po zgłoszeniu SOS, nawet jeśli użytkownik nie podejmie żadnych innych działań, urządzenie wysyła wiadomość o niebezpieczeństwie do Garmin Response, profesjonalnego centrum koordynacji działań ratunkowych działającego 24 godziny na dobę. Garmin Response skontaktuje się z osobą znajdującą się w niebezpieczeństwie, oraz wyznaczonymi przez nią kontaktami, organizacjami poszukiwawczymi i ratowniczymi oraz innymi dostępnymi zasobami lokalnymi. Zespół Garmin dostarczy potwierdzenie, że pomoc jest w drodze, zapewni aktualizacje statusu działań ratowniczych i pozostanie zaangażowany aż do rozwiązania problemu.

„Dwukierunkowa komunikacja inReach jest niezwykle ważna w sytuacjach awaryjnych. Po nadaniu sygnału SOS, zespół Garmin Response zadaje pytania, aby dowiedzieć się więcej o zdarzeniu i o tym, jakie działania ratunkowe będą najbardziej potrzebne – konieczne jest określenie, czy przyda się laweta, czy raczej helikopter. Jesteśmy niezmiernie dumni, ale też zaszczyceni, że mogliśmy pomóc już przy 10 tysiącach wypadków. Ta liczba jest bardzo duża, ale to tylko część całości – duże znaczenie ma też poczucie bezpieczeństwa, jakie technologia inReach zapewnia użytkownikom. Dwukierunkowa komunikacja ze wszystkimi urządzeniami inReach pomogła również wielu osobom w samodzielnym poradzeniu sobie z zagrożeniem w sytuacjach niskiego ryzyka, w których pomoc przyjaciela lub rodziny może być bardziej odpowiednia niż zespół ratunkowy” - mówi Sarah Kramlich, Senior Director ds. usług i subskrypcji w firmie Garmin.

Znajdź idealne urządzenie Garmin inReach dla siebie

Marka Garmin oferuje cały szereg urządzeń inReach, które różnią się wagą, wielkością wyświetlaczy i funkcjami, natomiast wszystkie są wyposażone w opcję dwukierunkowej komunikacji i nadawania sygnału SOS. 

 • inReach Messenger to łatwe w obsłudze urządzenie, które zapewnia prostą i bezproblemową komunikację - sprawdzi się idealnie dla kierowców kamperów i wszystkich miłośników outdoorowych aktywności, którzy często nie mają dostępu do sieci komórkowej. 
 • Dla podróżników, którzy chcą przemieszczać się bez zbędnych kilogramów, doskonałym rozwiązaniem będzie inReach Mini 2 - lekki i kompaktowy, stworzony do wypraw, gdzie rozmiar i waga sprzętu mają największe znaczenie.  
 • Wytrzymałe urządzenie GPSMAP® 66i z komunikatorem satelitarnym oferuje mapy TopoActive oraz technologię inReach dla miłośników aktywności w terenie. 
 • Seria Montana® 700 została stworzona dla kierowców. Urządzenia wyposażono w ekran dotykowy, który umożliwia szybkie i łatwe wpisywanie wiadomości, a także w wiele opcji montażu dla pojazdów ATV, motocykli, rowerów i nie tylko. 
 • Coś dla entuzjastów offroadu: Seria Tread® XL oferuje nawigację gotową na każdy etap podróży i mapy, które pomogą pozostać na szlaku. Zapewnia także technologię komunikacyjną, która ułatwia pozostanie w kontakcie z bliskimi. 
 • Stworzony dla żeglarzy GPSMAP 86sci ma wbudowane mapy przybrzeżne BlueChart®g3 oraz wodoodporną, pływającą konstrukcję idealną na dzień spędzony na wodzie. 
 • Piloci mogą wygodnie wysyłać i odbierać wiadomości za pomocą aplikacji Garmin Pilot™ na kompatybilne urządzenia bezpośrednio z kokpitu. Aplikacja Garmin Pilot wykorzystuje pozycjonowanie GPS urządzenia inReach Mini 2 do wyświetlania symbolu pozycji samolotu na ruchomej mapie.

Aby korzystać z funkcji śledzenia położenia na żywo, wysyłania i odbierania wiadomości oraz interaktywnego SOS, wymagana jest aktywna subskrypcja satelitarna. Dostępne są atrakcyjne pakiety roczne lub miesięczne. Aby dowiedzieć się więcej o 10-tysięcznym incydencie SOS z udziałem technologii inReach oraz innych historiach związanych z akcjami ratunkowymi zainicjowanymi z urządzeń marki Garmin, odwiedź stronę blogs.garmin.com.

Produkty Garmin, zaprojektowane z myślą o życiu na zewnątrz, zrewolucjonizowały codzienność poszukiwaczy przygód, sportowców i entuzjastów outdooru na całym świecie. Projektanci i pracownicy marki Garmin, zaangażowani w tworzenie produktów, które potęgują przeżycia i wzbogacają doświadczenia, wierzą, że każdy dzień jest okazją do innowacji i pobicia wczorajszych rekordów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl