​Bike Mechanic Simulator 2023 oficjalnie zapowiedziany na PC i konsole

Miłośnicydwóch kółek z zacięciem mechanicznym mogą szykować się na nowe wyzwania. Z informacji udostępnionych przez Manager Games S.A., na PC i konsole niedługo wydana będzie gra Bike Mechanic Simulator 2023, pozwalająca na wcielenie się w mechanika rowerowego i rozwijanie własnego warsztatu. Symulator na PC będzie miał premierę na początku 2023 r., a następnie zostanie wydany także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Symulator jest tworzony przez polską firmę Punch Punk S.A. (odpowiedzialnych m.in. za Apocalipsis: Harry at the End of the World oraz This is the Zodiac Speaking). Wydawcą będzie Manager Games S.A. - firma należąca do grupy Ultimate Games S.A. firma, która niedawno wydała na pecety strategię ekonomiczną Drill Deal – Oil Tycoon.

Bike Mechanic Simulator 2023 to realistyczny symulator, w którym gracz wciela się w rolę mechanika rowerowego. Rozgrywka opiera się głównie na naprawach, serwisowaniu oraz składaniu unikalnych rowerów w ramach wykonywanych zleceń, a także rozwijaniu warsztatu i testowaniu sprzętu. Gracze dostaną do swojej dyspozycji wiele narzędzi oraz stanowiska napraw.

„To pierwszy tego rodzaju projekt w branży gier. Bardzo istotne znaczenie ma dla nas realistyczna, ale i pozwalająca na relaks rozgrywka. Z dużą szczegółowością podchodzimy do odwzorowania konkretnych części rowerowych i procesów naprawczych. Bike Mechanic Simulator 2023 będzie też jednak pod pewnymi względami uproszczony, bo chcemy zapewnić wysoki poziom grywalności” – mówi CEO Manager Games S.A., Tomasz Sobiecki.

Twórcy zapowiadają szeroki wybór sprzętu. Głównymi kategoriami rowerów będą miejskie, górskie (MTB) i szosowe – od najprostszych modeli do supernowoczesnych konstrukcji dla prosów.

W symulatorze każdy model roweru składa się z kilkudziesięciu różnych części. Program ma przy tym zaoferować dużo realistycznych elementów – chodzi np. o koła w różnych rozmiarach, wiele rodzajów napędów i amortyzatorów, ramy wykonane z różnych materiałów oraz unikalne technologie.

„Bike Mechanic Simulator 2023 będzie rozbudowaną i zróżnicowaną grą. Diagnostyka i naprawy to oczywiście główne elementy zabawy, ale równocześnie gracz będzie musiał zadbać o rozwój swojego warsztatu, by wszystko funkcjonowało w odpowiedni sposób. Szykujemy także ciekawe możliwości testowania rowerów, co jeszcze bardziej urozmaici rozgrywkę” – dodaje Tomasz Sobiecki.

Bike Mechanic Simulator 2023 – główne cechy:

kariera mechanika rowerowego; serwisowanie, naprawa, składanie i testowanie rowerów; zróżnicowane zlecenia; wiele rodzajów rowerów i komponentów; różne tryby gry (tryb fabularny i sandbox).

Premierę Bike Mechanic Simulator 2023 na PC (Steam) zaplanowano na początek 2023 r. Następnie gra ma trafić także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl