DJI Osmo Action 5 Pro. Warto było czekać?

Jeśli wstrzymywałeś się z zakupem nowej kamerki sportowej, lub myślisz o upgradzie warsztatu sprzętowego, nigdy nie było lepszego czasu na zakup nowej kamery akcji. Najnowsze opcje GoPro i Insta360 mają całkiem niezłe specyfikacje (ze wskazaniem na tą drugą), ale nowa kamera DJI Osmo Action 5 Pro oferuje kilka naprawdę ciekawych narzędzi na poziomie profesjonalnym.

Najważniejsze cechy DJI Osmo Action 5 Pro

W przeciwieństwie do swoich konkurentów z rozdzielczością 5,3K, kamera osiąga maksymalną rozdzielczość 4K, ale w pełni ją wykorzystuje dzięki nowemu 13,5-stopniowemu zakresowi dynamicznemu, 4-godzinnej żywotności baterii, śledzeniu i centrowaniu obiektów oraz filmowaniu w słabym świetle dzięki ulepszonej sztucznej inteligencji. Zasadniczo ułatwia to rejestrowanie świetnego materiału filmowego bez względu na to, kiedy i jak nagrywasz, i nadal jest to Full HD 4K. Oto co powinieneś wiedzieć.

Jakość obrazu i opcje

Posiada duży sensor 1/1,3” (0,77″) o rozmiarze piksela 2,4 μm i wysokim zakresie dynamiki do 13,5 stopnia. Zasadniczo oznacza to, że może uchwycić szerszy zakres jasnych i ciemnych sekcji bez utraty szczegółów. Dostępnych jest również wiele ustawień ręcznych, w tym 19 kroków korekcji +/- EV.

Inteligentne nagrywanie i edycja dzięki aplikacji Mimo

Twórcy mogą szybko przeglądać obraz z kamery, dostosowywać ustawienia i edytować swoje nagrania, łącząc Osmo Action 5 Pro z aplikacją DJI Mimo przez Wi-Fi i Bluetooth. Niektóre z nowych funkcji Mimo obejmują robienie zdjęć na żywo i przechwytywanie klatek w rozdzielczości 4K, odtwarzanie płaskich profili kolorów D-Log M w celu bardziej stylizowanych ustawień oraz eksportowanie filmów w rozdzielczości 4K/120 klatek na sekundę i proporcjach 4:3. Możnarównież pobierać zdjęcia i filmy z kamery DJI w tle, umożliwiając im dalsze korzystanie ze smartfonów do innych zadań.

Tryby kolorów 

Kamera oferuje dwa podstawowe tryby kolorów, ale profesjonaliści mogą przełączyć się na 10-bitowy tryb D-Log M i hybrydowy tryb log-gamma (HLG), aby uzyskać większą kontrolę nad kolorami i wynikiem w postprodukcji.

Aktywne śledzenie obiektów

Zapożyczając funkcję z dronów i gimbali, kamera automatycznie wykrywa osoby w kadrze, a następnie pomaga utrzymać je w centrum. Na powyższym zrzucie ekranu obszar jest zapisywany w mniejszym białym polu, które przesuwa się po całym widocznym obszarze, aby utrzymać obiekt w centrum. Pomaga to, jeśli jedziesz za kimś lub biegniesz obok kogoś i nie zawsze możesz skierować kamerę bezpośrednio na obiekt. Jest to szczególnie pomocne w przypadku fotografowania w pionie w celach umieszczenia nagrania w mediach społecznościowych.

Dane sportowe 

Kamera umożliwia nie tylko importowanie plików .fit z urządzeń GPS, takich jak komputery rowerowe i smartwatche, ale ma także wbudowany barometr/hydrometr, który umożliwia wewnętrzne rejestrowanie wysokości i głębokości pod wodą, a następnie udostępnianie tych danych podczas edycji w celu pochwalenia się swoimi statystykami.

47 GB pamięci wewnętrznej 

Nie musisz nawet od razu kupować karty MicroSD (urządzenie obsługuje karty do 1 TB pojemności), kamera będzie przechowywać wiele materiałów wideo od razu po wyjęciu z pudełka, co jest bardzo fajną i unikalną funkcją. Wielu z Was zapewne pamięta nasze filmiki z maratonów rowerowych. Wtedy 8 GB było wystarczające na zapis całej trasy, a słabym ogniwem była wytrzymałość baterii, która potrafiła rozładować się w trakcie jazdy. No właśnie...

Pojemność baterii

Kamerka wyróżnia się także bardzo długim czasem pracy – aż do 4 godzin. Co prawda parametr ten zmierzono w warunkach laboratoryjnych, w temperaturze 25°C, podczas nagrywania wideo 1080p/24FPS (16:9), z włączonym RockSteady, wyłączonym Wi-Fi i wyłączonymi ekranami, ale są duże szanse na to że uda się już zarejestrować cały przejazd, nawet jeśli startujesz na dystansie Giga. Jeden problem z głowy.

Współpraca z zewnętrznymi mikrofonami

Kamerka wyposażona jest w trzy wbudowane mikrofony, Action 5 Pro rejestruje dźwięk stereo ze wszystkich kierunków. Obsługuje zarówno tryb mono, jak i stereo, z algorytmami redukcji szumów, które skutecznie minimalizują szum wiatru podczas jazdy na rowerze, zapewniając czysty i żywy dźwięk. Jednak na tym nie koniec możliwości. Jeśli potrzebujesz dźwięku najwyższej możliwej jakości, kamera współpracuje z mikrofonami DJI Mic 2. Co ciekawe nie tylko z jednym mikrofonem ale kompletnym zestawem, co daje możliwość nagrywania na 2 mikrofony, gdy na przykład jedziecie w górach w dwie osoby i rozmawiacie ze sobą.

Dwa ekrany dotykowe i dźwiękowe informacje zwrotne

Chcesz zmienić ustawienia patrząc w kamerę? Nie ma problemu, ponieważ kolorowy ekran przedni jest również ekranem dotykowym. Chcesz zmienić tryb, gdy kamera jest przyklejona do kasku lub klatki piersiowej i jej nie widzisz? Włącz reakcję głosową, a kamera poinformuje Cię, w jakim trybie się znajduje, gdy będziesz przesuwać palcem i naciskać przyciski poza zasięgiem wzroku.

Pozostałe cechy:

  • Kompatybilność z bezprzewodowym mikrofonem DJI Mic 2
  • Do 240 minut nagrywania dzięki nowej baterii 1950 mAh 
  • Tryb SuperNight wykorzystujący sztuczną inteligencję do minimalizacji szumów przy słabym oświetleniu 
  • Bardzo jasne (i przyciemniane) ekrany OLED Zdjęcia 40 MP 
  • 155º pole widzenia 
  • 4K120fps slow mo w pełnoekranowym kadrowaniu 4:3 
  • 1080p/240fps dla super slow motion 
  • Stabilizacja obrazu RockSteady i HorizonSteady 
  • Wodoszczelność 20 m po wyjęciu z pudełka z automatyczną podwodną korekcją kolorów 
  • 15 minut ładowania zapewnia 2 godziny nagrywania 
  • Wymienne szkło ochronne na obiektyw

Ceny i dostępność

W sprzedaży dostępne są dwa warianty zestawu z DJI Osmo Action 5 Pro – Standard Combo i Adventure Combo. Pierwszy z nich zawiera kamerę wraz z podstawowym wyposażeniem, a w drugim znajdziesz dodatkowo zapasowe akumulatory, etui do ich ładowania i wysięgnik teleskopowy o długości 1,5 m. Dzięki temu zyskujesz więcej możliwości nagrywania. Cena podstawowego zestawu wynosi 1799 PLN, powiększonego 2249 PLN.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl