Małopolska Tour 2024 już za 2 dni - Moc atrakcji dla każdego

O samej imprezie pisaliśmy już kilka dni temu, ale rozmach z jakim ją zaplanowano, godny jest tego aby napisać o tym, co się będzie działo. Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś, co chcesz robić w niedzielę, wbijaj do Proszowic. Dobra zabawa gwarantowana.

Najważniejszą częścią imprezy będzie oczywiście rodzinny rajd rowerowy, będący doskonałą okazją, aby wspólnie i aktywnie spędzić czas. Organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnych poziomach trudności. Najkrótsza z nich ma nieco ponad 10 kilometrów, kolejne to 20- i 30-kilometrowe ścieżki, które z łatwością będą mogli pokonać amatorzy spędzania czasu na dwóch kołach.

Po zakończeniu rajdu odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci, których uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, a trasy i dystanse będą dopasowane do ich umiejętności i możliwości. Jednak to dopiero początek atrakcji. Co dokładnie wydarzy się podczas imprezy? Zobaczcie sami...

Rowerowe Show

Widowisko rowerowe łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację w jednym. Show nie jest zwyczajnym pokazem rowerowym, lecz w pełni profesjonalnym przedstawieniem artystycznym. Całość jest zaprojektowana tak, aby stopniowo budować emocje, aż do ostatniego kulminacyjnego numeru, którym jest bicie życiowego rekordu skoku wzwyż. Oprócz tego widzowie mogą podziwiać m.in. skoki na rowerze przez linę, skoki na monocyklu, przeróżne piruety na rowerze, czy też akrobacje na blisko 2 metrowym torze pokazowym. Pokaz prowadzony jest przez Jonasza Pakulskiego, uczestnika X edycji programu Mam Talent.

Zakręcone rowery

Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą nietypowe rowery, na których każdy może spróbować swoich sił. Czekają m.in.: amerykański chopper, mini bmx, monocykl, bicykl, rower do akrobatyki, nietypowa hulajnoga czy też rower bez kierownicy. Z myślą o bardziej ekstremalnych testach został przygotowany specjalny tor przeszkód. A jeśli myślisz że potrafisz jeździć na rowerze, to będzie mógł spróbować swoich sił i sprawdzić swoje umiejętności na rowerze przeciwskrętnym. Co to takiego? Rower w którym gdy skręcisz np. w lewo, on pojedzie w prawo. Przejedziesz na nim choć 5 metrów?

Rowerowa Akademia

Uczestnicy Rowerowej Akademii mogą szkolić swoją jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na profesjonalnych przeszkodach rowerowych. Dodatkowo z myślą o rodzicach została przygotowana specjalne strefa relaksu z leżakami oraz ćwiczenie z Alkogoglami. 

Strefa Refleksu

Z jednej strony strefa relaksu przeznaczona dla rodziców, a z drugiej Strefa Refleksu, w której będzie mógł się wykazać każdy. Przetestuje ona koordynacje ruchową oraz refleks uczestników imprezy. Strefa dysponuje specjalnym refleksomierzem oraz nowością prosto z amerykańskich eventów – Wall Ball Maze Game

Tor samochodowy zasilany siłą mięśni

Nie bójcie się. Tu nikt nie każe jeździć Wam samochodami rodem z filmu o Flinstone'ach. Tutaj zabawa łączy się z aktywnością fizyczną i ekologicznym podejściem do energii! Na tym wyjątkowym torze samochodowym, autka poruszają się wyłącznie dzięki energii wytwarzanej przez uczestników zabawy, którzy kręcą na specjalnie przygotowanych rowerach. Im więcej wkładają swojej energii w jazdę, tym lepiej poruszają się autka po torze.

Malowanie buziek i kolorowe bańki

Tą atrakcję można spotkać na wielu imprezach i nie mogło zabraknąć jej także tutaj. Dzieci będą mogły przeżyć wyjątkową przygodę pełną kolorów i radości. W tej strefie zaplanowaliśmy malowanie twarzy, które zmienią dziecięce buzie w bajkowe postacie zwierzątka, superbohaterów i wiele innych. Dodatkowo, dzieci będą mogły bawić się kolorowymi bańkami, które dodadzą magii całemu wydarzeniu.

Strefa Food Tracków

Po tylu atrakcjach, w których z pewnością weźmiecie udział, będzie można uzupełnić siły w strefie Food Tracków. Każdy z Was znajdzie coś dla siebie, będzie można posmakować kuchni z różnych części świata – to taka mała kulinarna podróż bez konieczności ruszania się z miejsca.

Loty helikopterem

W zasadzie ta atrakcja powinna być opisana przed punktem z jedzeniem, żeby nie latać z pełnym żołądkiem, bo efekty mogą być opłakane, ale mam nadzieję, że listę aktywności w których weźmiecie udział, potraktujecie nie tyle randomowo, co uwzględniając "skalę" ewentualnych "problemów". Liczcie siły na zamiary. Ten punkt jest skierowany raczej dla dorosłych, lub dzieci pod ich opieką. Tego nie uświadczycie nigdzie indziej i będzie to wyjątkowa okazja zobaczyć nie tylko event, ale także okolicę z góry. To będzie niezapomniane przeżycie.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl