Mistrzostwa Polski Amator i Masters w jeździe indywidualnej na czas i parami.

Kolejny raz Sokołów Podlaski stanie się areną walki zawodników walczących z upływającym czasem. Mistrzostwa Polski w jeździe na czas i parami w tym sezonie organizuje ponownie Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów na dobrze już znanej trasie w delikatnie tylko pofałdowanym terenie na obrzeżach miasta na dystansie 19.2 km. Sobota i niedziela 29-30 czerwca są zarezerwowane dla fanów dużych prędkości i aerodynamiki, którzy będą rywalizować na zamkniętej i dobrze zabezpieczonej trasie z nawrotem na półmetku 

Mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie i z dużą chęcią wróćimy ponownie na Podlasie mając w pamięci świetną atmosferę i dobrze przygotowaną całą imprezę, która ewidentnie ma już swój klimat mimo bardzo zaciętej rywalizacji pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami. Mimo że impreza dedykowana jest w głównej mierze dla kolarzy Masters, to zaproszeni są również kolarze amatorzy bez licencji, którzy również będa dekorowani na podium medalami Mistrzów Polski.

Trasa wyścigu zaczyna się zjazdem z rampy startowej na której uruchamiany jest elektroniczny pomiar czasu każdego zawodnika,. Po pierwszych kilkuset metrach lekko opadającej drogi gdzie prędkości oscylować mogą pomiędzy 45-60 km/h zaczyna się walka z własnymi słabościami i bólem mięśni, które podczas zbliżania się do mety pieką już bezlitośnie. Poza nawrotem, cała trasa jest banalna technicznie i każdy może "rozwinąć" swoje aerodynamiczne skrzydła bez obawy o wypadnięcie z trasy.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA
 Dekorację dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej kobiet i mężczyzn;

 Elektroniczny pomiar czasu przejazdu trasy wyścigu;

 Pełne zaplecze socjalne; 

 Posiłek regeneracyjny; 

 Bezpłatny parking na terenie Biura Zawodów; 

 Niewielką ilość płatnych miejsc parkingowych w pobliżu STARTU (informacje u Dyrektora Zawodów 606 409 375). 

 Zamknięcie ruchu na czas rozgrywania zawodów; 

 Opiekę medyczną;

...i sielankową atmosferę która powoli zanika już podczas wyścigów 

Niedzielne przedpołudnie zarezerwowane jest w głównej mierze dla zawodników jeżdżących parami, ale również dla dość dużej grupy kolarzy amatorów, którzy właśnie w tym dniu będą walczyli o swoje medale w jeździe indywidualnej na czas. Cała impreza pod skrzydłami Komisji Masters przy PZKol rozgrywana jest w/g przepisów UCI, a co za tym idzie rowery i ubiory powinny być przygotowane w/g przepisów Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W przypadku kontroli antydopingowej zawodnicy są zobligowani do stawienia się się na kontroli i postępowania wg wskazówek  osoby przydzielonej do przeprowadzenia kontroli.

Tutaj macie możliwość sprawdzić jak wygląda trasa wyścigu okiem kamery :

Pod tym linkiem znajdziecie stronę do zapisów , ale również regulaminy każdego z wyścigów, gdzie umieszczone są wszystkie infromacje i wskazówki dotyczące zarówno biura zawodów, jak i samego startu: https://akces-sport.pl/zapisy/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl