​Rewelacyjna 8. Starachowicka Strzała 2024!

To było wspaniałe kolarskie widowisko! Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych. Wyjątkowa próba charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie Starachowickim, przypominającej „belgijskie klasyki”, odbyła się ósmy raz. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

To był zarazem 3. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. W niedzielę rozegrała się 8. Starachowicka Strzała 2024 (wyścigi ze startu wspólnego na dwóch dystansach), a dzień wcześniej w sobotę kolarze ścigali się w 3. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego 2024. Frekwencja imponująca! W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników i zawodniczek na rowerach szosowych. Potężny peleton!

Ostatnia niedziela maja to tradycyjny termin Starachowickiej Strzały. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2024, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach MINI - 60 km i MAX - 81 km, a oba wyścigi poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy MotoStar Starachowice, sędziów i służb organizatora. 

- To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z wysoką frekwencją i bardzo mocną obsadą. Do Starachowic przyjechali najlepsi kolarze z całej Polski - mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs. - Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Po główne trofeum Starachowicką Strzałę sięgnął Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors), który na trasie MAX (81 km) po indywidualnej ucieczce wyprzedził Wojciecha Szczepanika (Ośka Warszawa) i Dariusza Kołakowskiego (Spica Solutions). Dystans MINI (60 km) najszybciej pokonał Łukasz Boroński (Heineken Kraków), finiszując przed Mateuszem Burdą (STS Jordan Wola Mała) i Mateuszem Niedźwieckim (BSK Miód Kozacki), a wśród kobiet wygrała Karolina Kołkowicz (Spica Solutions), przed Sonią Cięciel (Road-Racing) i Agatą Świątek (Klub Kolarski Rzepnica).

Ściana Świślina. Wymagająca wspinaczka na premię górską to jeden ze znaków firmowych Starachowickiej Strzały. Imponujące zbocze na trasie MAX było do pokonania dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Pierwsi na szczycie Ściany Świślina zameldowali się Oleksii Kmets (Power of Science RK Exclusive Doors) oraz Mateusz Burda i Karolina Kołkowicz. Natomiast na premii lotnej w Adamowie triumfowali Maciej Potucha, Mateusz Burda i Karolina Kołkowicz.

- Cieszą kolejne bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na pięknej, ale zarazem wymagającej i technicznej trasie poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. - Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i razem z naszymi partnerami Powiatem Starachowickim oraz Miastem Starachowice  zapraszamy za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja!

Dobrą próbą i rozgrzewką przed Starachowicką Strzałą była rozegrana dzień wcześniej jazda indywidualna na czas, szybka i widowiskowa ze startem i metą przy MOSiR w Starachowicach. W 3. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego (na dystansie 3 km) każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Wygrał Dariusz Kołakowski (Spica Solutions), przed Maciejem Szczepanikiem (Presto) i Marcinem Sztuką (Spica Solutions), a w rywalizacji kobiet zwyciężyła Sonia Cięciel (Road-Racing), przed Agatą Świątek (Klub Kolarski Rzepnica) i Eweliną Miernik (Brodex Party Professional).

To był trzeci taki w historii Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, obejmujący sobotnią jazdę indywidualną na czas i niedzielne wyścigi ze startu wspólnego. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors), Bartłomiej Grodecki (PGE Obrót SA) i Sonia Cięciel (Road-Racing). Gratulujemy!

3. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2024 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawowali Starosta Starachowicki i Prezydent Miasta Starachowice.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl