Ten weekend z Majka Gran Fondo 2024

Wydarzeniem zbliżającego się weekendu będzie wyścig dla kolarzy amatorów i mastersów Majka Gran Fondo. W imprezie czynny udział weźmie ambasador i współorganizator – Rafał Majka, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France. Zawodnik zawodowej drużyny UAE Team Emirates będzie obecny na starcie wyścigów. Sobota to jazda indywidualna na czas na dystansie 16 km ze stosunkowo prosta trasą i nieco wznoszacym się profilem do nawrótu w połowie dystansu. Niedzielne wyścigi to odpowiednio 48, 74 i 100 km po terenach na których trenuje bardzo często Rafał Majka 

Obecność tak wybitnego sportowca na trasie zawodów będzie dla wielu uczestników niezwykłym doświadczeniem i okazją do podpatrzenia jednego z najlepszych „szosowych górali” zawodowego peletonu. 

Dwudniowa impreza rozpocznie się w podkrakowskich Dobczycach. Liczne wzniesienia, wymagające podjazdy i wielki kolorowy peleton – te elementy będą wspólnym mianownikiem każdego z wyścigów. Na najdłuższym dystansie zawodnicy będą dwukrotnie przejeżdżać przez Zegartowice, miejsce zamieszkania Rafała Majki. 

Zawodnicy wybierający najdłuższy dystans pokonają tego dnia prawie 1500 m w pionie. Na dystansie 74 km do przejechania jest niemal 1200 m przewyższenia, natomiast na najkrótszym odcinku jest około 800 m wspinaczki.  Partnerem tytularnym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Po szczegóły imprezy i do zapisu przesyłamy pod link:  https://www.majkagranfondo.com/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl