​HERO DLA GINO

BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino Challenge" na inteligentnym trenażerze w ZERO Village. Cały dochód zebrany podczas tego specjalnego wydarzenia zostanie przeznaczony na projekt stowarzyszenia RideForGino na rzecz odbudowy bioróżnorodności w kantonie Jura.

Podczas BMW HERO Südtirol Dolomites w 2023 dotarła do nas wiadomość o strasznym wypadku, który odebrał życie szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi podczas piątego etapu Tour de Suisse. Komitet organizacyjny HERO postanowił zebrać fundusze na jego cześć podczas edycji 2024. Format został zainspirowany czymś, co Gino robił podczas swoich wyścigów, tj. wyścigiem wspierającym projekty środowiskowe. 

Gerhard Vanzi, dyrektor generalny HERO, mówi: "Tragedia, która dotknęła Gino, wstrząsnęła nami do głębi. Utożsamiamy się z jego wartościami, pasją i zaangażowaniem w kolarstwo i środowisko, stąd ta zbiórka pieniędzy".

Komitet Organizacyjny HERO podjął decyzję o wsparciu projektu środowiskowego promowanego przez Associazione Ride for Gino. 
Stowarzyszenie sfinansuje projekt pomocy obszarowi wiejskiemu w kantonie Jura, w szczególności wspierając 15 gospodarstw i firm rolniczych w celu przywrócenia różnorodności biologicznej obszaru poprzez zwiększenie liczby żywopłotów, stawów i małej infrastruktury.

Laura Jörin, siostra Gino i założycielka stowarzyszenia noszącego jego imię, mówi: "Są myśli, chwile, obrazy, które przypominają nam o Twoim życiu - nigdy Cię nie zapomnimy. Sprawią, że będziemy szczęśliwi i smutni, ale co najważniejsze, pomogą nam cię zapamiętać". Te słowa trafiły w sedno, gdy szukałam odpowiednich słów do nekrologu Gino. Udziału i wsparcia dla tego projektu, a także wyrazów szacunku i miłości do Gino nie da się opisać słowami - to niesamowite. Ludzie raz po raz współczuli tragicznej i niezrozumiałej tragedii, która spotkała Gino - to dowód na to, że nie został zapomniany i nigdy nie pozwolimy, by o nim zapomniano. Dzięki Stowarzyszeniu RideforGino chcemy kontynuować jego zaangażowanie w ochronę środowiska i jego nadzieję na przyszłość, w której każdy przyczynia się do ochrony środowiska. RideforGino wspiera wszelkiego rodzaju projekty środowiskowe i zapewnia, że pamięć o Gino będzie żyła wiecznie".

Podczas HERO uczestnicy mogą wesprzeć Stowarzyszenie na dwa sposoby. 

Pierwszą opcją jest zakup bransoletki za 10 euro podczas HERO Charity Night w czwartek, 13 czerwca - bransoletkę można również kupić w Dolomiti Adventures w Selva Gardena lub online na theHEROmall.com; 

Gerhard Vanzi dodaje, że "byłoby wspaniale zobaczyć uczestników HERO noszących ją podczas wyścigu 15 czerwca...". 

Wioska ZERO będzie gospodarzem "Ride for Gino Challenge". Celem jest przyczynienie się do przejechania długiej trasy HERO (86 km i 4500 hm) na rowerze Technogym Ride. Każdy może wnieść swój wkład, przejeżdżając na rowerze 1 km podczas HERO Bike Festival - Inicjatywa jest wspierana przez Generali-Cattolica i NORQAIN.

Projekt był możliwy dzięki wsparciu technicznemu Challenger App, włoskiej firmy programistycznej, która opracowała platformę do treningu w pomieszczeniach.

Oficjalny hashtag to #rideforGino.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl