​Orange Bikes uratowane przez właściciela Asha Balla

Brytyjska marka MTB stanęła w obliczu zamknięcia, ale ma kontynuować działalność po usprawnieniu biznesu.

Wygląda na to, że Orange Bikes zostało uratowane przed zamknięciem po tym, jak ogłoszono, że działalność firmy będzie kontynuowana pod nadzorem Asha Balla. Brytyjski producent rowerów MTB wyznaczył administratorów pod koniec ubiegłego roku, którzy później opisali firmę jako "niezdolną do kontynuowania działalności". 

Teraz jednak Orange Bikes wydaje się kontynuować działalność po procesie restrukturyzacji. Usprawnione zostały operacje kiedy Orange Bikes ogłosiło powołanie administratorów, po rozwiązaniu fabrycznego zespołu wyścigowego. Jako powody tej decyzji podało rosnące koszty i zmiany na rynku.  Aby kontynuować działalność pod szyldem Asha Balla, Orange Bikes przeprowadziło restrukturyzację swojej firmy i powiązanych z nią spółek.  

Orange Bikes przejęło swojego brytyjskiego partnera w produkcji ram. "Dzięki temu przejęciu będziemy w stanie usprawnić naszą działalność i stworzyć bardziej wydajny proces produkcyjny" - przekazało Orange Bikes w swoim komunikacie.  

Obiekt, położony dwie mile od obecnej siedziby Orange Bikes w Halifax, North Yorkshire, będzie nowym domem dla Orange Bikes, w którym odbywać się będzie produkcja ram i montaż rowerów. 

"Od dostawy aluminium, z którego słyniemy, z jednego końca fabryki, do wysyłki kompletnych rowerów z drugiego, będziemy mieli płynny i wydajny przepływ pracy" - przekazuje producent. 

Jeszcze 35 lat? 

Orange Bikes została założona w 1988 roku. Producent twierdzi, że restrukturyzacja zapewnia obiecującą przyszłość brytyjskiej produkcji rowerów w West Yorkshire przez co najmniej kolejne 35 lat. Decyzja ta oznacza, że Orange Bikes jest w stanie utrzymać miejsca pracy.  Burzliwy okres Orange Bikes wskazuje na szersze trendy w brytyjskiej branży rowerowej. Jednak niedawny raport grupy badawczej Mintel sugeruje, że branża może zacząć się odradzać w 2024 roku.

Orange Bikes ma bogatą historię, która obejmuje ponad trzy dekady. Od momentu powstania w 1988 roku w północnej Anglii, zawsze byliśmy ośrodkiem dla utalentowanych sportowców i produkowaliśmy jedne z najbardziej kultowych rowerów w branży. Przez lata nasze rowery stały się synonimem jakości i wydajności.

Wiemy, że Orange Bikes zajmuje szczególne miejsce w sercach entuzjastów kolarstwa. Niezależnie od tego, czy jest to aspiracja do jazdy na jednym z naszych rowerów, czy duma z posiadania jednego z nich, zdajemy sobie sprawę, że każdy związany z kolarstwem ma swoją własną, unikalną historię Orange Bikes.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i lojalność naszych klientów na przestrzeni lat. Pasja, z jaką podchodzą do naszej marki, przyczyniła się do naszego sukcesu.

Na koniec jako ciekawostkę warto przytoczyć plotkę, krążącą od niedawna, że Oarge ma opracować nowy system zawieszenia. To by była prawdziwa rewolucja, biorąc pod uwagę, że od początku firma stawiała na zawieszenia jednozawiasowe.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl