​Po dobro do Brodnicy: Wakacyjny maraton Mazovii

Brodnickie jeziora i lasy będą scenerią dla sportowych zmagań między zawodniczkami i zawodnikami rywalizującymi w niedzielę 30 lipca podczas maratonu kolarstwa górskiego Mazovii. Wakacyjna propozycja od kolarskiego mistrza Cezarego Zamanę kusi przede wszystkim świetną trasą.

Cykl Mazovia MTB Marathon na dobre upatrzył sobie Brodnicę jako jedną ze swoich absolutnie ulubionych wakacyjnych miejscówek. Rokrocznie to właśnie do tego urokliwie położonego miasta Cezary Zamana zaprasza setki zawodniczek i zawodników, by pościgać się na single trackach wijących się pomiędzy migocącymi jeziorami. To w Brodnicy czuć w pełni wakacyjny klimat. I to już od pierwszych chwil, gdy tylko wejdzie się do bazy zawodów zlokalizowanej na miejskiej plaży nad jeziorem Niskie Brodno. To świetnie wyposażone kąpielisko prowadzone przez Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, będących także partnerami lipcowego maratonu.

A potem jest tylko lepiej – czyli wtedy, gdy rowerowy peleton na sygnał startu wyruszy na trasę. A właściwie trzy trasy, do wyboru są bowiem różniące się między sobą stopniem trudności warianty. Najprostszy i najkrótszy został pomyślany dla młodzieży: to liczące 7 kilometrów Hobby. Dystans Fit jest idealną propozycją dla pasjonatów rowerów, którzy chcą sprawdzić swoje siły podczas zawodów. Oni będą mieli do przejechania 26 kilometrów o umiarkowanym poziomie trudności. Najdłużej jechać będą kolarze na dystansie Pro: na blisko 50 kilometrach czeka też na nich najwięcej przeszkód, podjazdów i technicznie wymagających fragmentów. Słowem, co kto lubi.

Brodnickie trasy zdobyły uznanie miłośników kolarstwa górskiego i rowerowej aktywności. Przyjeżdżający do krainy 1000 jezior zawodnicy chwalą sobie malowniczość dystansów, które trzeba pokonać. Docenia się też, że jadąc tamtejszymi trasami, trzeba wykazać się wieloma umiejętnościami – szybką jazdą, refleksem, kondycją i wytrzymałością. Nic więc dziwnego, że Brodnica Mazovia MTB Marathon cieszy się każdego lata dużą popularnością.

„To, co łączy wszystkie trzy dystanse to urozmaicony profil. Zrobiłem wszystko, aby ścigający się zawodnicy ani przez chwilę nie nudzili się na trasie. Zadbałem o maksymalne nasycenie dystansów wyzwaniami, które skutecznie pompują adrenalinę, zapewniają sportową satysfakcję i na długo pozostają w pamięci” – zapewnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia MTB Marathon. W brodnickich lasach spędził on wiele czasu, by osobiście zaplanować każdy z trzech dystansów.

Nie zapomniano także o najmłodszych zawodnikach. Dla dzieci do 6. roku życia przygotowano darmowe zawody rowerowe. Poprowadzi je świetnie znana z telewizyjnych dobranocek Rybka MiniMini. By wystartować w tych zmaganiach, wystarczy zapisać się w biurze zawodów i zapewnić dziecku sprawny rowerek oraz kask.

Zapisy na zawody Brodnica Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy kilka sekund, by dzięki wygodnemu panelowi on-line (https://mazoviamtb.pl/brodnica-2023/) znaleźć się na liście startowej. Dodatkowo, jeśli ktoś zapisze się najpóźniej w niedzielę 23 lipca, ma on szansę wygrać nowy rower górski renomowanej polskiej firmy SM STORM BIKES, będącej oficjalnym partnerem całego cyklu Mazovia MTB Marathon.

PROGRAM ZAWODÓW BRODNICA MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 30 lipca

biuro zawodów: Niskie Brodno 21B, Brodnica

9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

10:30 – start dystansu Hobby
11.30  – start dystansów Fit, PRO
11:45 – zawody Mini Mini 

Dekoracje 

12:00 – dekoracja dystansu Hobby 13:45 – dekoracja dystansu Fit 14: 45- dekoracja dystansu Pro gra w kapsle o rower STORM

*podane godziny są godzinami orientacyjnymi


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl