​Kolarska przystań – Bike Maraton Bardo

Pięknie położone nad Nysą Kłodzko Bardo reklamuje się jako „miasto cudów”, ale czasem cuda nie są potrzebne – wystarczy satysfakcjonująca rzeczywistość. Piękne, zabytkowe miasteczko będące historyczną i geograficzną bramą do Ziemi Kłodzkiej, otoczone górami i pięknie położone nad przełomem Nysy Kłodzkiej gościło Bike Maraton już drugi raz, ale kolarski potencjał tego miejsca z pewnością wystarczy jeszcze na bardzo długo. Kto postanowił spędzić minioną sobotę inaczej, niech żałuje, bo kolejna okazja dopiero za rok. Bardo znane jest z pontonowych spływów przełomem Nysy, ale wpadać regularnie powinni tu również pasjonaci MTB.

Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia) zwyciężył w sobotę w klasyfikacji PRO BM na dystansie MEGA, pokonując prawie 50 km w czasie 2:17:43. Mariusz Kozak (7R Rowmix Team PB 72D) był drugi, a podium w PRO BM domknął Piotr Kobus (Iroman.pl). 

W klasyfikacji open najszybszy był Bartosz Jankowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service).

Najszybszą kobietą na najdłuższym dystansie sobotniego Bike Maratonu była Dominika Niemiec (Eroe Racing Club), która pokonała trasę w czasie 2:50:54 i wyprzedziła Alicję Marciniec (Team Verge 96) i Alinę Serafin (THP Team).

Stale obecny na podium dystansu CLASSIC Michał Decewicz (Pho3nix GVT Team) wygrał w sobotę w Bardzie, drugi był Jakub  Grycman (RMF FM JBG2 MTB Team), a trzeci na średnim dystansie był Bartosz Bartosiewicz (AZS Mitutoyo Wratislavia). 

Magdalena Góra (Nextie Bike Team) wygrała wśród kobiet, druga była Gabriela Zmuda (Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team), a trzecia Karolina Fiołek (Ski&Bike House Team).

Jakub Sejda z Głuszycy finiszował jako pierwszy na dystansie FUN, a Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna – Koźla była pierwszą zawodniczką na mecie tego dystansu. 

Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrali w Bardzie znakomicie spisujący się w swoich kategoriach wiekowych zawodnicy teamu UKKS Oriens Chojnów.

7R Rowmix Team P/B 72 D wygrał klasyfikację drużynową open i sportową. Klasyfikację Muszkieterów wygrali zawodnicy teamu Gomola Pack – Center. Drużyna państwa Marcińców zwyciężyła w klasyfikacji rodzinnej.

Bike Maraton 2023 przekroczył półmetek. Na horyzoncie Bielawa (15 lipca), potem Obiszów (6 sierpnia), Szklarska Poręba (9 września) i finał w Sobótce (7 października). Po drodze jeszcze Bike Adventure, Gravel Adventure, Uphill Race Śnieżka i Szosowe Klasyki wchodzące w skład cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Kolarskie lato na Dolnym Śląsku zapowiada się więc wspaniale!

Wyniki Bike Maratonu w Bardzie: https://bikemaraton.com.pl/bardo/wyniki-srebrna-go...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl