Mistrzostwa Polski Masters i Amatorów 2023 w jeździe na czas.

W dniach 17-18 czerwca 2023 roku w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Amatorów 2023 w jeździe na czas. Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów organizowało tę imprezę po raz czwarty, co jest dowodem na duże zaufanie władz Komisji Masters i Cyklosport przy Polskim Związku Kolarskim. Tegoroczne zawody, podobnie jak w 2021 roku, odbyły się na trasie Sokołów Podlaski - Bujały Mikosze - Sokołów Podlaski.

W sobotę 17 czerwca ponad 130 zawodniczek i zawodników w 15 kategoriach (panie 4 kategorie wiekowe, panowie 11) rywalizowało o tytuł Mistrza Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas. Czerwcowa temperatura sprawiła, że mimo całonocnych opadów deszczu które ustały dopiero na 3 godziny przed rozpoczęciem Mistrzostw, pierwsza zawodniczka startująca punktualnie o godz. 14 jechała już po suchym asfalcie. Zawodnicy mieli do pokonania 20 kilometrową dość płaską trasę, o sumie przewyższeń około 120 metrów. Taki profil trasy pozbawionej ostrych zakrętów pozwalał osiągać duże prędkości przejazdu. Zieliński Wojciech z grupy Quest Road - najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie - pokonał tę trasę w 23:10.57 i osiągnął średnią prędkość 51,8 km/h!

Mistrzami Polski Masters 2023 w poszczególnych kategoriach zostali: 

K30 - Bańkowska Ewa - Rewalskie Stowarzyszenie Cyklistów 

K40 - Rząsowska Anna - Rowery Duda 

K50+ - Czerny Małgorzata - Serafin Team 

CM20 - Zieliński Wojciech - Quest Road 

M30 - Długozima Marcin - Brodex Party Professional 

M40A - Nowacki Peter - Ośka Warszawa 

M40B - Chojecki Mateusz - Ośka Warszawa 

M50A - Muzyczuk Adam - Izopanel Team 

M50B - Miłogrodzki Robert - Retro Team 

M60A - Tarasiński Jarosław - niezrzeszony 

M60B - Ścierka Ryszard - BSK Miód Kozacki 

M70A - Rawski Ryszard - Ravex Energy Saving 

M70B - Pfeifer Zygmunt - Ravex Energy Saving 

M80+ - Grabowski Edmund - G.K. Gryf Tczew

W niedzielę 18 czerwca niebo nad wschodnią częścią Polski zakryte było grubą warstwą deszczowych chmur. Od wczesnego poranka praktycznie cały czas padało i w takich trudnych warunkach do rywalizacji o tytuły Mistrza Polski Masters w jeździe na czas stanęło 47 dwójek. 

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: 

K30 - Miernik Ewa/Szafraniec Sylwia 

K40 - Ruta-Korytowska Karolina/McFarlane Oliwia 

K50+ - Czerny Małgorzata/Wójcik Ewa 

CM20 - Mrówka Adrian/Karbowy Marcin 

M30 - Broda Bartłomiej/Długozima Marcin 

M40A - Staniec Artur/Nowacki Peter 

M40B - Chojecki Mateusz/Pierzynowski Łukasz 

M50A - Nowakowski Krzysztof/Zugaj Jan 

M50B - Ścięgaj Ireneusz/Miłogrodzki Robert 

M60A - Pilch Jan/Tarasiński Jarosław 

M60B - Sorbian Marek/Ścierka Ryszard 

M70A - Rawski Ryszard/Ziemlewski Zbigniew 

M70B - Fajkowski Grzegorz/Leszczyński Ksawery 

M80+ - Szpilczyński Witold/Grabowski Edmund

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji z ramienia PZKol czuwał sędzia główny Pan Zbigniew Ruzik. Możliwość rejestracji on-line i elektroniczny pomiar czasu na zawodach zapewnił Akces-Sport.

Po zakończeniu rywalizacji dwójek, na tej samej trasie o tytuł Mistrza Polski Amatorów w jeździe na czas walczyli zawodnicy nieposiadający licencji Masters. To jedyna tego typu impreza mistrzowska dla amatorów, która wpisana jest do kalendarza Komisji Masters. 

Chęć startu w tych zawodach zadeklarowało 40 osób, a zwycięzcami zostali:

KO - Wojciechowska Monika 

M20 - Gromnicki Kamil 

M30 - Żmidziński Bartosz 

M40 - Filipenko Karol 

M50 - Gudz Marian 

M60+ - Dołmat Stanisław

Medale ufundowane przez Sokołów S.A i dla zwycięzców pamiątkowe koszulki mistrzowskie firmy questsport.cc zawodnikom Masters wręczał Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski – Pan Krzysztof Dąbrowski, Sylwester Prętczyński - Prezes Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów i Damian Strzała - V-ce Prezes STC. Medale dla Amatorów, tak jak dla zawodników Masters, ufundowane zostały przez Sokołów S.A., natomiast o pamiątkowe koszulki mistrzowskie zadbał poznański producent odzieży kolarskiej - firma Alperium.

Dzięki hojności  Sponsorów każdy uczestnik Mistrzostw Polski Masters i Amatorów przy rejestracji otrzymywał pamiątkowy pakiet startowy, natomiast po zakończeniu rywalizacji zawodnicy mogli zjeść ciepły posiłek regeneracyjny.

Sokołów S.A. - SPONSOR GŁÓWNY 

Alperium Anika Trans EFEKT Studio - Drukarnia, Producent Reklamy Sklepy Gama Grzymcars Transport Samochodów JAKO.com.pl Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych REAL S.A. z marką Owolovo.eu Salon Urody EffecT Sieć Sklepów Topaz KJK Ubezpieczenia Czarkowscy questsport.cc Wikrusz


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl