Zwift wprowadza kontrolery jazdy i interakcji

Platforma Zwift w oparciu o opinie i uwagi użytkowników stworzył gadżet, który pozwoli na dużo większą  swobodę treningu upraszczając kontrolę jazdy z pominięciem użytkowania  myszki komputera, przycisków na telefonie i tablecie, czy pilocie Apple TV

Kontrolery Zwift Play powstały w celu jeszcze większego usprawnienia i płynności jazdy w kluczowych momentach zarówno wyścigu jak i ciężkiego treningu.

Funkcjonalność Zwift Play: Podstawy

Zwift twierdzi, że "Zwift Play ma na celu odblokowanie korzyści płynących z interakcji z grą dla większej liczby użytkowników Zwift poprzez zapewnienie pełnej kontroli na wyciągnięcie ręki". Co to dokładnie oznacza?

Następujące działania są kontrolowane przez Play:

 • Poruszanie się między elementami interfejsu użytkownika i wybieranie ich, w tym odnowiony pasek akcji Skręcanie w lewo i w prawo 
 • Hamowanie 
 • Zawracanie 
 • Poruszanie się po skrzyżowaniach 
 • Zmiana widoku minimapy 
 • Zwracanie przejazdu 
 • Podarowanie bomby podczas jazdy 
 • Użycie ulepszenia
 • Przełączanie na kamerę wsteczną na 5 sekund 
 • Zmniejszenie intensywności 
 • Zwiększeni intensywności
 • Pominięcie bloku treningowego

  

Dlaczego kontroler Zwift?

Niektórzy użytkownicy  korzystają z aplikacji Companion podczas gry, inni mogą korzystać z klawiatury, pilota AppleTV lub ekranu dotykowego urządzenia Zwift.

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się kontrolować grę, dane użytkowników Zwift pokazują, że ułatwienie Zwifterom interakcji z grą i sobą nawzajem zwiększa długość i częstotliwość aktywności. W rzeczywistości Zwift twierdzi, że użytkownicy Companion są na Zwift 2-3 razy więcej miesięcznie niż ci, którzy nie korzystają z aplikacji.

Zwift Play umieszcza kontrolę nad grą na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu nie musisz odrywać rąk od kierownicy, aby aktywować ulepszenie, poruszać się po skrzyżowaniu, zrzucić bombę Ride On Bomb itp. Dodatkowo Zwift Play wprowadza nową funkcjonalność na kierownicę - możliwość kierowania i hamowania w grze!

Konfiguracja i parowanie Zwift Play składa się z dwóch kontrolerów - lewego i prawego. Zostały one zaprojektowane tak, aby pasowały do standardowej kierownicy roweru szosowego typu "drop" i można je szybko i bezpiecznie przymocować za pomocą silikonowych pasków. (Zwift nawiązał współpracę z siecią sklepów rowerowych w Londynie, aby przetestować dopasowanie kontrolera Play do setek rowerów, więc możesz mieć pewność, że będą pasować do twojego roweru, o ile używa on kierownicy typu drop bar).

Akumulator (o deklarowanej żywotności 20 godzin) zasila każdy kontroler bezprzewodowy, a oba kontrolery można łatwo i jednocześnie ładować za pomocą dołączonego kabla USB typu Y.

Każdy kontroler jest parowany z grą oddzielnie w sekcji "Sterowanie" na ekranie parowania:

Uwaga: ze względu na ograniczenia połączenia Bluetooth, użytkownicy AppleTV muszą sparować kontrolery Zwift Play i inne urządzenia Bluetooth za pośrednictwem aplikacji Companion.

Doświadczenie Play

Podczas rozpakowywania i konfigurowania kontrolerów Zwift Play szybko staje się jasne, że Zwift włożył w ten produkt wiele godzin pracy i wydatków. Ich konstrukcja jest solidna, ale wyrafinowana, z uszczelnioną konstrukcją przycisków stworzoną, aby wytrzymać spocone łapy kolarza

Oba kontrolery są wyposażone w pomarańczowe łopatki, które zapewniają funkcję kierowania i hamowania. Przesuwanie łopatki do wewnątrz, aby zahamować i wyciąganie, aby sterować. Proste. Jest to inny rodzaj sterowania i hamowania niż do tej pory, ale bardzo szybko staje się intuicyjny.

Zwift niedawno domyślnie włączył sterowanie we wszystkich wydarzeniach, więc jeśli masz kontrolery Play, będą one dostępne we wszystkich wydarzeniach i swobodnej jeździe. Nowa trasa Repack Rush również została uruchomiona w tym tygodniu i jest wyraźnie zaprojektowana jako plac zabaw dla użytkowników Zwift Play. 

Zwift podkreślił , że celowo uruchomił Play w miesiącach o niskim natężeniu ruchu i uważa to za "fazę testów beta" kontrolerów Play. Podczas gdy kontrolery są już bardzo funkcjonalne, Zwift szuka wkładu społeczności w bieżące funkcje i przyszłe funkcje.

Podczas niedawnej rozmowy z mediami współzałożyciel Zwift, Jon Mayfield, powiedział o przyszłości Zwift Play: "Opinie społeczności wskażą, dokąd zmierzamy - ale jazda na rowerze stacjonarnym z pewnością stanie się bardziej interesująca".

W sprzedaży na Zwift.com Zwift Play jest sprzedawany w obniżonej cenie 99 USD/99 GBP/99 EUR przez ograniczony czas. Planowana sugerowana cena detaliczna to 149 USD/ 149 GBP/ 149 EUR.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl