​L Catterton sprzedaje swoje udziały w Cicli Pinarello

L Catterton, wiodąca globalna firma inwestycyjna skoncentrowana na konsumentach, ogłosiła dziś, że sprzedała Pinarello, kultową włoską markę rowerową będącą synonimem światowej klasy osiągów, luksusu, elitarnych wyścigów i prędkości, na rzecz prywatnego biura rodzinnego. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Fausto Pinarello zachowa udziały w firmie, pełniąc jednocześnie funkcję prezesa. Będzie kontynuował swoje kluczowe zaangażowanie w produkcję firmy i działach badawczo-rozwojowych, aby pomóc poprowadzić firmę przez kolejną falę innowacji i wzrostu.

Zrodzona z profesjonalnego kolarstwa, Pinarello od dziesięcioleci sprawdza się na najwyższym poziomie sportowym, a jej bezkompromisowy włoski kunszt sprawił, że marka jest natychmiast rozpoznawalna i pożądana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych kolarzy na całym świecie. Wraz z L Catterton, Pinarello z powodzeniem zrealizowało liczne inicjatywy organizacyjne i rozwojowe, które zwiększyły i wzmocniły i tak już wyjątkową markę.

"Dzięki globalnej platformie L Catterton i ich doświadczeniu w dziedzinie fitnessu, outdooru i luksusu, Pinarello zyskało status elitarnej marki wyczynowej na szczycie branży rowerowej" - powiedział Fausto Pinarello, prezes Pinarello. "W ciągu ostatnich siedmiu lat, dzięki partnerstwu i możliwościom L Catterton, wykorzystaliśmy nasze najlepsze w swojej klasie możliwości badawczo-rozwojowe, wzmocnione współpracą z najlepszymi kolarzami i organizacjami w branży, tworząc zestaw produktów, który konsekwentnie pozostaje w czołówce innowacji. Osiągnęliśmy również rekordowe przychody i jesteśmy teraz gotowi na kolejną erę wzrostu.Jestem bardzo podekscytowany możliwością kontynuowania tempa, które osiągnęliśmy, a ta transakcja pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść naszą firmę jako międzynarodowego lidera w sektorze rowerów high-end poprzez stale rosnące inwestycje w badania i rozwój skoncentrowane na wprowadzaniu zmieniających branżę innowacji w zakresie materiałów i produktów".
Matt Nugent, partner w funduszu L Catterton's Growth Fund, skomentował: "Od momentu nawiązania współpracy z Pinarello, wykorzystaliśmy nasze rozległe doświadczenie w kategoriach zdrowia i dobrego samopoczucia oraz sportowej, aby wykorzystać włoskie dziedzictwo wyścigowe Pinarello i rozszerzyć jego zasięg na rowerzystów na całym świecie. Wyjątkowy wzrost firmy był możliwy dzięki niezwykle utalentowanemu i zaangażowanemu zespołowi zarządzającemu i jesteśmy bardzo dumni z sukcesu, jaki osiągnęli. Jesteśmy przekonani, że firma będzie kontynuować ten sukces w kolejnym rozdziale, ponieważ nadal projektuje wiodące w branży produkty zarówno dla obecnych, jak i nowych segmentów rynku".
"Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy okazję wspierać Pinarello - powiedział Luigi Feola, Partner Zarządzający w L Catterton Europe. Dzięki globalnej platformie L Catterton i rozległym zasobom zarówno w ramach funduszy wzrostu, jak i funduszy europejskich, Pinarello było w stanie przyspieszyć swoją wielokierunkową strategię wzrostu, co zaowocowało znaczną skalą i rentownością. Ponieważ Pinarello nadal zaspokaja ponadprzeciętny popyt i zwiększa wydajność, mamy ogromną wiarę w jej zdolność do dalszego budowania reputacji jednej z największych marek rowerowych na świecie".

Houlihan Lokey działał jako doradca finansowy, a ADVANT Nctm zapewnił doradztwo prawne dla L Catterton i Pinarello. Electa Italia i GE Lux działały jako doradcy strukturalni.

O L Catterton

L Catterton jest wiodącą na rynku firmą inwestycyjną skoncentrowaną na konsumentach z kapitałem o wartości około 33 miliardów dolarów w ramach trzech platform wieloproduktowych: private equity private equity, kredytów i nieruchomości. Wykorzystując dogłębną znajomość kategorii, doskonałość operacyjną i szeroką sieć strategicznych relacji, zespół L Catterton składa się z ponad 200 specjalistów ds. inwestycyjnych i operacyjnych w 17 biurach. Współpracuje z zespołami zarządzającymi w celu tworzenia zróżnicowanej wartości w całym portfolio. Założona w 1989 roku firma dokonała ponad 250 inwestycji w niektóre z najbardziej kultowych marek konsumenckich na świecie.

O Pinarello

Pinarello została założona w 1952 roku i jest wiodącą marką rowerów szosowych klasy premium, akcesoriów i odzieży. Firma znana jest z doskonałych projektów, rzemiosła i sukcesów w wyścigach, oferując produkty zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Pinarello sprzedaje zarówno detalistom, jak i dystrybutorom w ponad 50 krajach na całym świecie.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl