Nowe portale wspinaczkowe z kultowymi podjazdami dla użytkowników ZWIFT

Wewnątrz dwóch nowych portali kolarze znajdą wybór trudnych podjazdów. W lipcu portale będą prowadzić do podjazdów prezentowanych w Tour de France i Tour de France Femmes Avec Zwift, we współpracy z ASO

Portal wspinaczkowy Zwift, dostępny od 30 czerwca, to najnowszy dodatek do wirtualnych światów Watopii i Francji. Climb Portal pozwala społeczności Zwift zbierać się i wspinać się na futurystyczne wersje prawdziwych przełęczy, szczytów 

Nowy Climb Portal odtwarza Col du Tourmalet i inne legendarne podjazdy Tour, w ramach partnerstwa między Zwift, liderem wirtualnej jazdy na rowerze, a A.S.O., organizatorem Tour de France i Tour de France avec Zwift. Zwift jest oficjalnym partnerem oprogramowania treningowego dla obu wyścigów w 2023 roku, a kolarze zobaczą branding obu wyścigów przy wejściu na portale w lipcu. 

Wewnątrz portali rowerzyści napotykają nawierzchnię drogi, która unosi się w rozległej, kolorowej przestrzeni. Rowerzyści  mogą zobaczyć czekające ich wyzwanie, zilustrowane kolorową wstęgą wspinającą się w oddali, zmieniającą kolor, aby naśladować zmiany nachylenia podjazdu. Nachylenie i kierunek podjazdów idealnie pasują do ich rzeczywistych wizualizacji dając Zwifterom realistyczne wyzwanie tych podjazdów, a także zupełnie nowe wrażenia wizualne. 

W Zwift dostępne będą dwa portale: Jeden tuż za wulkanem w Watopii, a drugi we Francji. Podjazdy dostępne za pośrednictwem portali będą się zmieniać, ale w lipcu zabiorą Zwifterów na legendarne podjazdy używane w Tour de France i Tour de France Femmes Avec Zwift. Aby uzyskać dostęp do portali, użytkownicy Zwifta mogą wybrać opcje podjazdów portalu za pośrednictwem dedykowanego kafelka na swojej stronie głównej, z poziomu listy tras lub mogą samodzielnie nawigować do portali w grze, jeśli jeżdżą w Watopii lub Francji. Wszystkie trasy portalu wspinaczkowego będą obejmować płaską rozgrzewkę, zanim Zwifterzy wejdą do portalu i rozpoczną wspinaczkę. 

Zawodniczki tegorocznego Tour de France Femmes avec Zwift i Tour de France będą ścigać się na legendarnym Col du Tourmalet. Będzie to pierwszy wyścig kobiet, który zmierzy się z kultowym pirenejskim podjazdem najwyższej kategorii (HC). Tourmalet to jedna z najbardziej znanych dróg w historii Tour de France; od 1910 r. wyścigi mężczyźni pokonywali ten podjazd i serpentyny 88 razy. Podjazd ten będzie jednym z ośmiu podjazdów z tras Tour de France 2023 i Tour de France Femmes avec Zwift dostępnych dla społeczności Zwift w lipcu. 

Ta nowa funkcja Zwift przenosi największe wyzwania wspinaczkowe do domu, umożliwiając rowerzystom doświadczanie najsłynniejszych podjazdów na świecie poprzez wirtualną turystykę. W momencie premiery wszystkie podjazdy będą wzorowane na tych, które pojawiły się w Tour, jednak w przyszłości w portalu pojawią się inne słynne podjazdy.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl