Orange Bicycles: Historia i nowości

Orange Bicycles to legendarna brytyjska marka rowerów, która zdobyła uznanie na całym świecie za wysoką jakość swoich produktów oraz nieszablonowe konstrukcje. W tym artykule przyjrzymy się historii firmy, sukcesom osiągniętym przez zawodników jeżdżących na rowerach tej marki, a także obecnej ofercie.

Historia firmy

Orange Bicycles zostało założone w 1988 roku przez dwóch entuzjastów rowerów – Lestera Noble'a i Steve'a Wade'a. Firma rozpoczęła swoją działalność jako mała, lokalna marka w Yorkshire. Od początku, misją Orange było tworzenie wysokiej jakości rowerów, które będą służyć zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. W ciągu ostatnich trzech dekad, Orange Bicycles stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów rowerów na świecie. Od 1 października 2015 roku, Orange Mountain Bikes Limited z siedzibą w Halifaxie zmieniło właściciela z partnerów założycieli na nowego dyrektora zarządzającego Ashley Ball.

Od samego początku, firma nie szła z prądem modowym w systemach zawieszenia, co przejawiało się m.in. w zastosowaniu systemu jednozawiasowego amortyzacji, który stał się charakterystycznym elementem konstrukcji rowerów tej marki. Zawodnicy jeżdżący na rowerach Orange Bicycles odnosili liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednym z najbardziej znanych jest Steve Peat, który zdobył tytuł Mistrza Świata w Downhillu w 2009 roku na rowerze Orange 224, a także Greg Minnaar, który zdobył trzy tytuły mistrza świata w tej samej dyscyplinie. Nie można też nie wspomnieć o Tracey Hannah która w 2006 roku zdobyła Mistrzostwo Świata w DH w kategorii poniżej 21 lat.

Oferta rowerów i ich cechy charakterystyczne

Orange Bicycles oferuje szeroką gamę rowerów, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, innowacyjnymi technologiami i dopracowanymi detalami. Choć produkty tej mark kojarzą się głównie z modelami do kolarstwa grawitacyjnego, to jednak w ofercie znajdziemy także rowery do szeroko pojętego MTB (taki elektryczne), gravelowe i dziecięce. Wyższe modele ram są ręcznie spawane w Halifax w Wielkiej Brytanii, co gwarantuje niezwykłą precyzję i trwałość konstrukcji. O tym jak wygląda proces produkcji ram możecie przeczytać tutaj. To wyjaśni dlaczego te ramy są tak wyjątkowe i czemu tyle trzeba za nie zapłacić. 

Jednym z kluczowych elementów rowerów Orange Bicycles jest jednozawiasowy system amortyzacji, który pozwala na świetne tłumienie nierówności, prowadzenie roweru i wytrzymałość ramy. Stosowany od początku istnienia firmy, system ten zdobył uznanie na całym świecie i przyczynił się do sukcesów zawodników na rowerach tej marki. Choć ma przeciwników, to fani marki kochają ją właśnie za ich konsekwencje w jego stosowaniu, a zdobyte trofea przez zawodników jeżdżących na tych rowerach, zdaje się potwierdzać słuszność drogi jaką obrali konstruktorzy.

Nowości w ofercie

W ostatnich latach Orange Bicycles poszerzyło swoją ofertę o rowery gravelowe i elektryczne, a same rowery nabrały finezji w porównaniu do konstrukcji z początków działalności. Rowerzystom szukającym uniwersalnych maszyn, które sprawdzą się zarówno na asfalcie, jak i w trudniejszym terenie, z pewnością przypadną do gustu gravelowe modele marki. Na szczególną uwagę zasługuje model Orange X9 Pro, posiadający amortyzowany widelec Fox'a i sztycę typu dropper. 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rowerami elektrycznymi, Orange Bicycles wprowadziło do swojej oferty e-bike'i, które łączą wysokie parametry jezdne, pełną amortyzację i wsparcie silnika elektrycznego Shimano EP8 z jakością i charakterystycznymi cechami tej marki. Nie sposób pomylić ramy Orange z całą

Dla najmłodszych entuzjastów rowerowych, firma oferuje również gamę dziecięcych rowerów, które charakteryzują się bezpieczeństwem, wygodą i atrakcyjnym designem. Co warto podkreślić, położono nacisk na geometrię ramy, która zapewnia wygodną i budzącą zaufanie jazdę.

W ofercie Orange Bicycles znajdziemy również framesety, które pozwalają na indywidualne dopasowanie komponentów do preferencji i potrzeb rowerzysty. To świetna opcja dla osób, które chcą zbudować rower według własnych upodobań i wymagań. W ofercie znajdziemy zarówno w pełni zawieszone konstrukcje jak i hardtaile. Cenowo również bardzo różnorodnie od 3750 PLN do 19500 za ramę Orange 279. Wzrok osób spoglądających na te cacka - bezcenny.

Od niedawna, marka Orange Bicycles jest obecna również na polskim rynku dzięki swojemu dystrybutorowi, firmie New Challenge. Dzięki temu, pasjonaci rowerowi w Polsce mają łatwiejszy dostęp do szerokiej gamy produktów tej brytyjskiej marki, a także możliwość serwisowania rowerów i wsparcia ze strony specjalistów. 

Orange Bicycles to marka, która przez lata wypracowała sobie pozycję i miano kultowego brandu. Dzięki konsekwencji w stosowaniu jednozawiasowego systemu zawieszenia, ręcznym spawaniu ram czy różnorodnej ofercie produktów, rowery tej firmy zdobyły uznanie na całym świecie. Obecność dystrybutora w Polsce to świetna wiadomość dla polskich fanów tej marki. Zapraszamy na stronę Orangebikes.pl po więcej informacji.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl