​Piotr Ławicki w szeregach Pho3nix GVT Team

Piotr Ławicki, jeden z bardziej rozpoznawalnych zawodników triathlonowych, związany dotąd z CCC zmienia barwy z pomarańczowych na głęboką czerń Pho3nix GVT Team. W ekipie Zbyszka Gucwy, jako zawodnik z licencją PRO, będzie się ścigał o najwyższe lokaty w zawodach krajowych i międzynarodowych. 

Sezon 2023, już dziesiąty w historii klubu GVT, przebiega pod znakiem mnóstwa zmian. Na początku roku drużyna została przemianowana na Pho3nix GVT Team. Wraz z nowym sponsorem tytularnym zrezygnowała też z rozpoznawalnego błękitu na rzecz czerni, która, jak zapewniają zawodnicy ekipy, i tak będzie ich wyróżniać na trasach wyścigów. 

Systematycznie powiększa się grono partnerów drużyny, przybywa także zawodników. W szeregi Pho3nix GVT Team wkroczył właśnie Piotr Ławicki, triathlonista, który wraz z Kacprem Stępniakiem oraz Sergyiem Kurochkinem będzie rywalizował w kategorii PRO. Dla Piotra, który wcześniej przez dziesięć lat nosił pomarańczowe barwy CCC, to przełomowa zmiana w sportowej karierze. 

– Moja współpraca z CCC trwała prawie dekadę, teraz, wraz z decyzją o zmianie teamu mam poczucie, że robię ogromny krok naprzód. Warunki, które zapewnia mi zespół, pozwolą mi skupić się na sporcie w dużo większym wymiarze niż dotąd. Po raz pierwszy w życiu czuję, że z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem mogę o sobie powiedzieć, że jestem profesjonalnym sportowcem – mówi Piotr Ławicki. I podkreśla: – W Pho3nix GVT Team jestem częścią czegoś większego niż tylko drużyny sportowej. Działania Pho3nix Academy dla dzieci i młodzieży, czy drużyny amatorskiej GVT są dla mnie ogromną szansą na poszerzenie moich umiejętności i horyzontów sportowych. Mamy ogromną przewagę, bo #SIŁAJESTWDRUŻYNIE! 
Ławicki z GVT trenował już od roku. – Po zakończeniu kariery przez Paulinę Kotficę w naszej drużynie PRO zwolniło się jedno miejsce. Naturalne było więc dla nas to, że chcemy wykorzystać potencjał Piotra i to w barwach Pho3nix GVT Team – mówi Zbigniew Gucwa, dyrektor sportowy i główny trener GVT. – Piotr wciąż jest młody, ale dysponuje ogromnym doświadczeniem w startach w formule bez draftingu. Ma predyspozycje do biegania, dobrze o tym wiemy, i wciąż ma w sobie mnóstwo biegowego potencjału, który przy odpowiednio zaplanowanych treningach i startach z pewnością uda się uwolnić. Jak podkreśla Gucwa, to samo dotyczy roweru. – Już w ubiegłym roku zrobił w tym zakresie ogromne postępy. 

Podczas kilkunastoletniej kariery sportowej Piotr Ławicki wielokrotnie stawał na podium w triathlonie i duathlonie. Jego najważniejszymi osiągnięciami są m.in. wicemistrzostwo Polski na dystansie sprinterskim w duathlonie (złoto w kategorii U23) i zwycięstwo w pucharze Polski w triathlonie. W jego dorobku są również dwa złote medale, które przywiózł ze sprintu w Gdyni oraz brązowe krążki, wywalczone podczas imprez cyklu Ciech Tri Tour JBL – Triathlon Sieraków (1/2 IM) oraz JBL Triathlon Poznań (1/2 IM). 

W planach na zbliżający się sezon startowy Piotr Ławicki ma m.in. walkę o medal na dystansie średnim w triathlonie (1,9-90-21,1 km) i zarazem złamanie bariery 3:50, a także udział we wszystkich najważniejszych imprezach triathlonowych, które rozegrane zostaną w kraju (Gdynia, Warszawa, Poznań, Challenge Gdańsk, Ciech Tri Tour). Jesienią zawodnik

Pho3nix GVT Team po raz pierwszy zmierzy się z pełnym dystansem Ironman (3,8-180-42,2 km).


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl