Ulepszone ​Pedały SRM X-Power z pomiarem mocy

SRM X-Power jest odpowiedzią dla wszystkich, którzy szukają wiodącej w swojej klasie dokładności pomiaru, maksymalnej elastyczności i bezproblemowej integracji z pedałami PowerMeter. Dzięki elektronice umieszczonej wewnątrz osi pedału, pedały X-Power mogą osiągnąć niezrównany poziom integracji, oferując Stack-Height i Q-Factor na tym samym poziomie co standardowe pedały SPD. Wykorzystując wpięcia SPD, konstrukcja X-Power jest minimalistyczna i zapewnia najlepszą funkcjonalność dla MTB, Gravel lub Cyclocross.

W porównaniu do oryginalnego modelu, unowocześnione pedały SRM X-Power mają znacznie większy korpus i mocniejszy mechanizm mocowania. Nadal skierowane są do kolarzy górskich, ale powinny również przypaść do gustu fanom graveli, którzy szukają łatwego sposobu na zabranie ze sobą miernika mocy na każdy rower. Większa platforma zapewnia większe wsparcie pod stopą, zapewniając większą powierzchnię styku bloków bieżnika buta.

Bloki są dostarczane przez firmę Look i są kompatybilne z SPD. Osie są wykonane z ulepszonej stali i pokryte czarną powłoką, aby zapobiec rdzy i korozji. Uszczelnienie przed warunkami atmosferycznymi utrzymuje trzy łożyskowane elementy wewnętrzne i elektronikę w czystości i suchości.

Magnetyczne mocowanie z tyłu osi utrzymuje kabel do ładowania. Producent twierdzi, że czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 30 godzin, ale pedały pobierają do 5% swojej mocy dziennie w trybie czuwania. Mogą być one używane jako single lub para, łącząc się z kompatybilnymi urządzeniami przez Bluetooth lub ANT+. Połączą się również z aplikacją Zwift oraz aplikacjami SRM na iOS/Android, które obsługują aktualizacje firmware'u over-the-air.

Specyfikacja:

Pomiar mocy: lewy, prawy
Balans mocy: tak
Osie: stal
Korpus: aluminium
Waga: 194g na pedał
Cena:1,549 euro (para), 980 euro (pojedynczy)
Q-Factor: 54mm
Wysokość stacka: 10.5mm
Dokładność: +/-2%
Kolory: czarne, czerwone, złote, pomarańczowe, srebrne, niebieskie, zielone
Aktualizacja firmware'u: przez Bluetooth

Pedały platformowe, które zostały wprowadzone w marcu 2022 roku, pozostają dalej dostępne w ofercie.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl