​Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego, czyli nowa impreza na gravelowej mapie Polski.

290 kilometrów, 36 godzin limitu czasowego. Dwa kraje. Tysiące mikrozachwytów. 20 maja 2023 - zapisz tę datę! 

Absolutnie zachwycająca natura. Drogi, będące marzeniem każdej ultra kolarki i każdego ultra kolarza. Dobrze zmieszany i niewstrząśnięty koktajl z szutrów, dróg leśnych, asfaltowych ścieżek i betonowych płyt. Okraszony szczyptą pomorskiego piachu. Totalnie piękne panoramy Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Klimatyczne mariny i tajemnicze bunkry. Urokliwe miasteczka Meklemburgii. Zatopione lasy i historyczne mosty. To właśnie trasa Wyścigu Dookoła Zalewu Szczecińskiego. 

Impreza dla tych, którzy pierwszą stówkę na rowerze wciągają przed śniadaniem. I dla tych, co miłość do długich dystansów dopiero w sobie odkrywają. Trasa, która z powodzeniem nada się na pierwszy wyścig ultra w życiu. Jakby to powiedzieć “taka nie za długa, nie za krótka, w sam raz!”. 

Impreza, w której nie tylko o ściganie chodzi. Baza wyścigu znajduje się w Czarnocinie - malutkiej miejscowości, otulonej terenami Natura 2000 i Parkiem Natury Zalewu Szczecińskiego. Miejscowości na końcu drogi, nad którą gwiazdy świecą wyjątkowo mocno, a szum lasu i fal relaksuje nawet najbardziej zestresowanych. Idealne miejsce, aby przyjechać, odłączyć się od codziennego życia na cały weekend. Usiąść przy wesoło trzaskającym ognisku pod absolutnie fantastycznym czarnocińskim niebem. Odetchnąć głęboko. Odpocząć. 

Bazą zawodów jest Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku, ośrodek zlokalizowany 100 metrów od pięknej, piaszczystej plaży Zalewu Szczecińskiego. Frajda to dom z duszą, miejsce spotkań osób nieuleczalnie zakażonych miłością do outdooru i przygody. Klimat tego miejsca sprawia, że kto raz przyjedzie do Frajdy, na zawsze pozostaje uzależniony od tego miejsca. Na uczestników czeka baza noclegowa (standard turystyczny), pyszne, gotowane z miłością, przez najlepsze na świecie ciocie-kucharki, jedzenie i trasa, która wiedzie najpiękniejszymi drogami Pomorza Zachodniego. 

PODSTAWOWE INFORMACJE 

DYSTANS: 290 KM
START | META: FRAJDA, CZARNOCIN 
LIMIT CZASU: 36 GODZIN
TERMIN: 19-21.05.2023 
START ZAPISÓW: 30.10.2022
FORMUŁA WYŚCIGU: SELF-SUPPORT


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl