​Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2022 w warszawskim Wawrze

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2022, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, dojechał do mety. Amatorzy na rowerach górskich zakończyli czternasty sezon cyklu w warszawskim Wawrze. Frekwencja imponująca, najwyższa w tym roku. Aż 600 miłośników dwóch kółek rywalizowało w wyścigach ze startem i metą przy Szkole Podstawowej nr 138 w warszawskim Wawrze. Koniec sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2022 zwieńczyła efektowna Gala Finałowa w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie.

- Wawer to marka naszego cyklu, jest tu wyjątkowy „kolarski klimat” - podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Ta warszawska dzielnica już dwunasty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike, a jedenasty raz była areną finałową. 

Wawerskie trasy LOTTO Poland Bike Marathon prowadziły przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując m.in. pierwszy, profesjonalny szlak MTB w Warszawie i jej okolicach, stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike. 

- Wawerski Szlak MTB jest miejscem doskonale już znanym przez amatorów MTB - mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Od ponad 10 lat zapraszamy kolarzy do Wawra na teren niezwykle malowniczy, ale i dość wymagający, obfitujący w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

To był czternasty etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Na dystansie MAX (50 km) wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), finiszując przed Łukaszem Woźnicą i Arturem Mioduszewskim (obaj z Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Tkaczyk (Damovo Bike Team), przed Magdaleną Wiesiołek (Retro Stork Team) i Katarzyną Paszczyk (PT Mazury Team Ełk).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Tomasz Iwański (Rafbike Cycling Team), a za nim finiszowali Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team) i reprezentant Kostaryki Anthony McFarlane (FTI Racing Team). W gronie kobiet triumfowała Alicja Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Anną Rząsowską (Retro Stork Team) i Justyną Woźnicą (Damovo Bike Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Rywalizację chłopców wygrał Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Krzysztofem Dąbrowskim (SklepBicykl.pl – Perfectsource) i Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn). Wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Adrianną Bader-Strzałą i Zuzanną Majkowską (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). Swoje wyścigi Mini Cross w kolarskim miasteczku miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM w warszawskim Wawrze najlepszy był Damovo Bike Team, przed KK Catena Wyszków i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Damovo Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Hot Wheels, a w rywalizacji rodzinnej zwyciężyli Wróblewscy, przed Bolkami i Mularczykami.

Niezwykle efektowna dekoracja Klasyfikacji Generalnej LOTTO Poland Bike Marathon 2022 odbyła się podczas Gali Finałowej w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open triumfowali: na dystansie MAX - Artur Mioduszewski i Krystyna Żyżyńska-Galeńska (oboje z Damovo Bike Team), na MINI - Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team) i Maria Orszulak (GKK Opty Mazowsze), a na FAN - Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team) i Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin).

W klasyfikacji drużynowej LOTTO Poland Bike Marathon 2022 zwyciężyli: w TEAM OPEN - Damovo Bike Team, przed KK Catena Wyszków i Mybike.pl; a w TEAM MINI - Kamyk Radzymin MTB Team, przed Damovo Bike Team i Warszawskim Klubem Kolarskim. Rywalizację zespołów młodzieżowych wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim. W punktacji rodzinnej najlepsi okazali się Dudkowscy, przed Jedynakami i Wróblewskimi. 

Były też nagrody specjalne LOTTO Poland Bike Marathon 2022, m.in. pamiątkowe koszulki i trofea dla około 200 kolarzy oraz wyjątkowe trykoty kolarskie Orzeł Poland Bike, które za start we wszystkich etapach otrzymali: Tomasz Białek, Remigiusz Bolek, Sebastian Kałuski, Kamil Kępka, Sławomir Kępka, Patrycja Koc, Marcin Lasek, Marcin Malinowski, Bartłomiej Mirecki, Krzysztof Mucharski, Sandra Nyga, Klaudia Olter, Michał Paziewski, Edward Pergoł, Tomasz Puławski, Justyna Rojek, Dariusz Somow, Wiktor Śledź, Tadeusz Świderski, Daniel Walczak, Mikołaj Wyszkowski i Eugeniusz Zachwieja.

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2022 w warszawskim Wawrze został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Szkołą Podstawową nr 138 w Warszawie, Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Dzielnica Wawer m.st. Warszawy i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

- To był świetny finał godny finału sezonu - podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Dziękuję wszystkim kolarzom oraz naszym sponsorom, partnerom i gospodarzom etapów. Już dziś zapraszam amatorów MTB na kolejny sezon, do zobaczenia!

Następny sezon LOTTO Poland Bike Marathon 2023 będzie składał się z około 14 etapów na Mazowszu, rozgrywanych od marca do października. Doskonałą rozgrzewką i okazją na poprawienie sektorów startowych przed głównym cyklem będzie Zimowy Poland Bike Marathon. Pierwszy z zimowych maratonów jeszcze w tym roku 4 grudnia w Otwocku.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl