II edycja GARMIN GRAVEL RACE

W miniony weekend po raz kolejny odbył się Garmin Gravel Race. Na zawodników którzy zjawili się w Świeradowie czekała piękna pogoda i malownicza trasa z jednym trudnym odcinkiem rodem z tras enduro – pokonanie tej jednej sekcji było naprawdę wymagającym zadaniem. Do wyboru były dwa dystanse 30 km i dłuższy 60 km. Przy okazji aktywnego spędzania wolnego sobotniego dnia przejechaliśmy się po trasie a nagrodą za zaangażowanie były pyszne naleśniki w Chatce Turysty. Była to także okazja by przetestować produkty Garmina, a wieczorem tego samego dnia odbyła się prezentacja nowości firmy.

Jak się pewnie domyślacie chętnych nie brakowało. Dopisała także pogoda, która była podobno zamówiona. Nie wiem czy ekipa Garmina faktycznie ma „wtyki” u matki natury czy może rozwijają też matematyczne modele pogodowe (w co byłbym skłonny uwierzyć bo przecież wywodzą się z przemysłu wojskowego, a tam zawsze liczyły się najnowsze technologie) ale najważniejsze jest to, że absolutnie każda napotkana przeze mnie osoba tego weekendu była oczarowana jesienną aurą. I mimo rewelacyjnych warunków pogodowych, wyścig nie należał do łatwych a długotrwałe opady poprzedzajace weekend sprawiły, że błoto, kałuże, mokre korzenie i kamienie czekały tylko na zdekoncentrowanych rider'ów. Reasumując, niebezpieczeństw jak i emocji nie brakowało. Atmosfera była rewelacyjna i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji tej świetnej i skrupulatnie przygotowanej imprezy jaką jest Garmin Gravel Race.

Wszystkie wyniki możecie państwo znaleźć tutaj: https://gravelrace.pl/wyniki-i-statystyki-garmin-g...

A już przyszłym tygodniu będziecie mogli państwo dowiedzieć się czegoś więcej o marce GARMIN.

Foto: Garmin


o autorze

Przemysław Adamek

Były amatorski w-ce mistrz Polski w XC, zawodnik DH a przede wszystkim pasjonat kolarstwa górskiego. Dawnej także dziennikarz motoryzacyjny. Obecnie szczęśliwy mąż i ojciec.

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl