​Gravel, że łoo! Finisz sezonu Mazovia Gravel Race

Zakończenie gravelowego cyklu Cezarego Zamany przypadło na Łomianki oraz Kampinoski Park Narodowy. Fantastyczną scenerię wzbogaciła obecność kolarskich mistrzów, dzięki którym zawodniczki i zawodnicy mogli lepiej poznać tajniki techniki jazdy po szutrze.

Mazowsze to idealne miejsce na gravel – taką ideę chciał wypromować Cezary Zamana, gdy kilka miesięcy temu startował ze swoim cyklem Mazovia Gravel Race. I czy na zakończenie zmagań mógł wybrać lepsze miejsce na ostatni wyścig niż Łomianki i Kampinos? To właśnie te okolice są przez wielu rowerzystów uznawane za kwintesencję mazowieckiego raju dla kojarzy. Wielość ścieżek, różnorodność krajobrazów, wciąż zaskakujące wyzwania i wielorakie profile możliwych do wyboru tras – oto co zachwyca pasjonatów dwóch kółek. I to właśnie w takim miejscu Cezary Zamana postanowił przeprowadzić finał cyklu Mazovia Gravel Race.

Tradycyjnie już, najwięcej czasu zabrało Cezaremu Zamanie przygotowanie tras. Dokładając wszelkich starań, zadbał on, by rywalizacja była jak najbardziej pasjonująca, ale i wymagająca. Dystans Fit w połowie składał się z pięknych duktów leśnych, w 20 procentach z duktów i szutrówek polnych oraz w 30 procentach z dróg asfaltowych. Dystans Pro to w 60 procentach dukty leśne, w 25 procentach dukty polne i w 15 procentach drogi asfaltowe.

Na zawodniczki oraz zawodników oprócz dwóch wariantów trasy czekała także Basia Borowiecka. Jest ona nie tylko wielokrotną polską mistrzynią MTB, ale również pierwszą zwyciężczynią Mistrzostw Polski w gravelu. Wystartowała razem z peletonem, a także chętnie rozmawiała ze wszystkimi zainteresowanymi, dzieląc się ochoczo własnym doświadczeniem czy udzielając praktycznych porad dotyczących treningu bądź sprzętu.

Spośród kobiet na dystansie Pro triumfowała Barbara Borowiecka, która dojechała na metę z czasem 02:08:58. Druga była Agnieszka Szymczyk (02:55:43). W męskim gronie trasę na dystansie Pro najszybciej przejechał Dominik Górak, który na metę dotarł z czasem 02:07:59. Wyprzedził Karola Walkowiaka (02:09:20) oraz Adama Adamkiewicza (02:09:21). Najszybszą zawodniczką na dystansie Fit była Iwona Goncharov (00:59:20), która pokonała Darię Gollnik (01:02:43) oraz Justynę Bożek (01:09:39). Na dystansie Fit szans rywalom nie dał Dariusz Makosz, który finiszował z wynikiem 00:52:53. Drugie miejsce wywalczył Łukasz Giergoń (00:52:54), a trzeci był Maciej Gromadka (00:53:53).

Nagrody dla zwycięzców – 10 bonów o wartości 300 złotych każdy na usługi serwisowe – ufundowała firma KROSS.

„Oceniam ten premierowy sezon Mazovia Gravel Race za udany. Tym, co najmocniej odróżniało nas od podobnych tego typu wyścigów, były z pewnością atrakcyjne trasy. Wszędzie na zawodników czekały trasy, pozwalające na przetestowanie sportowych umiejętności” – mówi Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne. „Kumulacją zmagań były zawody w Kampinosie, jednym z najpiękniejszych miejsc na Mazowszu. Chciałem mocnego akcentu na koniec, aby Mazovia Gravel Race mocno zapadł w pamięć zawodnikom. I żeby dobrze nas pamiętali z początkiem sezonu 2023, gdy wystartujemy z kolejną odsłoną szutrowych wyścigów” – dodaje Zamana.

Wszystkie informacje o zawodach oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie https://mazoviagravelrace.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl