​Finisz Mistrzostw Polski na Zakręcie Śmierci. Szosowy Klasyk Szklarska Poręba

W niedzielę, 2 października, odbył się w Szklarskiej Porębie jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich tej jesieni – w ramach Szosowego Klasyka Szklarska Poręba rozegrano tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyklsport PZKol. Zawody były jednocześnie przedostatnią edycją największego w Polsce cyklu szosowych wyścigów dla amatorów – PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Już za tydzień odbędzie się edycja ostatnia i finałowa – Runda Spadających Liści w Sobótce.

W Szklarskiej Porębie zawodnicy i zawodniczki ścigali się na dwóch dystansach – PRO (53 km) i FUN (72 km) Start honorowy, ceremonia otwarcia i wciągnięcie flagi odbyło się na terenie Sport Hotelu Bornit. Następnie dwie pilotowane kolumny udały się w drogę na miejsce startu ostrego, do Piechowic. Meta czekała tuż za Zakrętem Śmierci na końcu malowniczej szosy ze Świeradowa – Zdroju. Zgodnie z wytycznymi i regulaminem Mistrzostw Polski, wręczono kilkanaście biało – czerwonych koszulek Mistrzów i Mistrzyń Polski i rozdano kilknaście kompletów medali. Oprócz tego nagradzano również pierwsze trójki kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych – według regulaminu cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

W MP, w kategorii K30 pierwsze miejse wywalczyła Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Team Pro), a w kategorii Cyklosport Diana Huczkowska (7R Rowmix Team p/b 72d). W K40 najlepsza była Kinga Tomaszewska (Balance Trener Team), a w K50+ Magdalena Chmielewska (Zośka Womens Cycling Team). W M30 złoto dla Pawła Króla z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, a w kategorii Cyklosport 20 dla Dawida Nytki (7R Rowmix Team p/b 72d). W M40A pierwsze miejsce wywalczył Dominik Patrzykowski (Fabryka Rowerów), a w M40B Damian Bartoszek (Agrochest Team). W M50A złoto dla Adriana Jacha (Activejet). W M50B wygrał natomiast Piotr Pawłowski z teamu Huzar Bike Academy.  Dariusz Leduchowski (Ledar)  był pierwszy w M60A. W 60B najszybszy był Zbigniew Soboń (Elmar Team). W M70A koszulkę Mistrza Polski wywalczył Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski  Cycling Team), a w M70B Zbigniew Bielski (GK Gryf Tczew). W M80+ złoty medal przypadł Stanisławowi Paterce (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Wszystkie wyniki Mistrzostw Polski dostępne są tu: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5420,dekorac...

Wyniki z obu dystansów, z podziałem na kategorie wiekowe zgodne z regulaminem i klasyfikacją generalną cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk znajdują się tutaj: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5419

Spośród wszystkich zawodników ścigających się na dystansie FUN, jako pierwszy linię mety przeciął Piotr Kałuża (Elmar Team), drugi był Tomasz Szrajber (Road-Racing.pl), a trzeci Dominik Synowiec (Quest Road).

Na dystansie PRO pierwszy był Damian Bartoszek (Agrochest Team), a za nim finiszowali Dawid Nytko (7R Rowmix Team p/b 72d) i Rafał Rynkowski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team).

Finał cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już w kolejną niedzielę w Sobótce. Przed nami prawdziwy Kolarski Weekend, bo zakończenie sezonu świętować będzie pod Ślężą również cykl Bike Maraton. Napierw sobota z MTB, a potem niedziela na szosie.

Więcej na https://viadolnyslask.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl