​Elektromobilność dotarła do Polski!

Elektryczne rowery, hulajnogi i deskorolki powoli stają się domyślnym wyborem Polaków szukających poręcznego, taniego i ekologicznego środka transportu. O zmianie poglądowej mówi się w naszym kraju już od jakiegoś czasu, ale od tego roku zmianę tę widać także w preferencjach zakupowych. 

Według badania YouGov z 2021 roku niemal 17 proc. Europejczyków rozważa zakup e-roweru, a w Polsce – 26 proc. Wewnętrzne badania firm rowerowych, m. in. Kross wskazują, że zainteresowanie rowerami elektrycznymi w Polsce rośnie kilkaset procent rocznie. Według prognoz tej firmy, w niedalekiej przyszłości e-rowery będą stanowiły nawet połowę sprzedaży. 

Nowy rynek – nowe firmy

Naprzeciw oczekiwaniom polskich klientów oraz firm produkujących jednoślady wychodzą organizatorzy wrześniowo-październikowych targów KIELCE BIKE-EXPO. Jak mówi manager wydarzenia – Bartłomiej Terlecki, nowy rynek to okazja dla niszowych firm, które szukają okazji na zaistnienie w szerszej świadomości Polaków i Europejczyków. 

– W Polsce oraz w innych krajach można zaobserwować dwa rowerowe światy. Ten, który widzimy w sklepach, zdominowany przez duże marki oraz Internet, gdzie swoją niszę znajdują małe, wyspecjalizowane firmy. To właśnie dla tej drugiej grupy szczególnie interesujące może być wystawienie się na targach. Tradycyjna na pierwszy rzut oka formuła spotkań targowych pozwala zareklamować swój produktu natychmiastowo i bezpośrednio. Na targach mała firma ma takie same szanse na podpisanie lukratywnego kontraktu, jak ogólnoświatowy potentat. Mówimy tu zarówno o rowerach elektrycznych, jak i tradycyjnych jednośladach. Przykładem może być choćby niszowa firma Woom, oferująca rowery dziecięce, która wystawi się u nas w tym roku. Takich niszowych firm jest o wiele więcej, a targi pozwalają na zdobycie kontrahenta, który będzie dalej promował markę – mówi manager imprezy.

XI Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO odbędą się w Targach Kielce w dniach 29 września do 1 października 2022 roku.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl