POC Myelin wychodzi przed szereg. Recycling i dekonstrukcja.

Firma POC wprowadza na rynek Myelin, nowy i wielokrotnie nagradzany kask, którego celem jest ochrona zasobów naszej planety oraz rowerzystów.

Myelin to pierwszy kask firmy POC, który został skonstruowany w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu, a każdy jego element został zaprojektowany tak, aby po zakończeniu użytkowania można go było poddać recyklingowi. Na pierwszy rzut oka może wyglądać jak zwykły kask kolarski, ale za czystym wyglądem Myelin kryje się wiele zaawansowanych szczegółów technicznych i konstrukcyjnych, takich jak innowacyjne zastosowanie skorupy o splocie płóciennym, brak klejów i projekt dekonstrukcji, który umożliwia rozdzielenie kasku na pojedyncze części po zakończeniu jego użytkowania.

  Komentując projekt Myelin, Claes Nellestam, starszy projektant w firmie POC, powiedział -

"Chcieliśmy zakwestionować pogląd, że bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój nie mogą współistnieć w kasku. Jako firma ochroniarska naszym priorytetem jest bezpieczeństwo rowerzystów, ale nakładamy na siebie również obowiązek wykorzystywania zasobów naszej planety z szacunkiem. Dlatego chcieliśmy rzucić wyzwanie konwencjonalnemu sposobowi tworzenia kasków, w szczególności zaczynając od materiałów pochodzących z recyklingu, sposobu ich produkcji i dekonstrukcji, aby umożliwić ponowne wykorzystanie wszystkich materiałów. Jesteśmy niezmiernie dumni z kasku Myelin, ponieważ wskazuje on na świat, w którym wykorzystanie zasobów i ochrona łączą się w sposób naturalny, dając jeszcze więcej powodów do jazdy na rowerze, co pomoże nam wszystkim przyczynić się do lepszego i zdrowszego życia."

Myelin to kask zaprojektowany dla wszystkich rowerzystów, szczególnie z myślą o codziennym użytkowaniu i dojazdach do pracy. Możliwość łatwego rozłożenia kasku na części jest możliwa dzięki innowacyjnemu projektowi i konstrukcji.

    Połowa materiałów użytych w kasku Myelin pochodzi z recyklingu, a są one połączone strategicznie rozmieszczonymi zapięciami i unikalną skorupą z tkaniny pochodzącej z recyklingu, co eliminuje potrzebę stosowania klejów i materiałów laminowanych. Pozwala to na oddzielenie poszczególnych kawałków materiału pod koniec okresu użytkowania kasku. Po przecięciu łączników kask rozkłada się na części składowe. Co ważne,  został zaprojektowany tak, aby mógł być rozłożony przez każdego, w prosty sposób, przy użyciu narzędzi dostępnych w większości domów.

    Doskonałą ilustracją nowatorskiego podejścia umożliwiającego indywidualne rozdzielanie części jest nowy system dopasowania, który został zainspirowany systemem zatrzaskowym stosowanym w czapkach baseballowych. Umożliwia on rowerzystom bardzo łatwe i częste dopasowanie kasku. Ponadto paski są wykonane z jednego kawałka, który przecina cały kask, dzięki czemu wszystko jest zabezpieczone, zamiast używać kotwic formowanych w EPS. 

Myelin jest innowacyjnym pomysłem; jest również wspaniałą ilustracją "Whole Helmet Concept™" firmy POC, gdzie każdy komponent i część kasku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wzmocnić całość. W przypadku Myelin chodzi o to, by z szacunkiem korzystać z zasobów naszej planety, inspirować się podejściem gospodarki cyrkularnej i wyznaczać kierunek, wprowadzając nowe pomysły i innowacje.

 "Chcemy zapewnić rowerzystom i naszym zasobom naturalnym najwyższy poziom ochrony. Przyjmując perspektywę biocyrkularną, efektywnie korzystającą z zasobów, mamy jasną wizję tego, jakie zasoby są potrzebne do wypełnienia funkcji naszych produktów, wybierając preferowane materiały, takie jak materiały pochodzące z recyklingu lub pochodzenia biologicznego. Wybieramy również materiały, które zapewniają maksymalną trwałość, żywotność i możliwość recyklingu. Naszym celem jest ciągłe doskonalenie, ale chcemy też pokazać, co jest możliwe i być liderem w pomaganiu nam wszystkim w jak najlepszym wykorzystywaniu zasobów.

Myelin jest ważnym krokiem naprzód, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, a ambicją POC jest przeniesienie z czasem jak największej ilości swoich badań i testów w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów na więcej produktów. Zasadą jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony przy jednoczesnym dążeniu do zminimalizowania negatywnego wpływu, na ile to tylko możliwe.

  Opracowując Myelin, firma POC pokazała, co jest możliwe. Tworząc produkty, które mogą być projektowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu zasobów i trwałości, inspiruje wszystkich do dostrzegania potencjału, który jest przed nami.

Szczegóły Myelin


Zaprojektowany z myślą o dekonstrukcji, Myelin jest wysoce zaawansowany technologicznie, a jednocześnie nie jest tak skomplikowany, aby zminimalizować jego wpływ na zasoby naszej planety.

Materiały pochodzące z recyklingu

50% materiałów użytych w modelu Myelin pochodzi z recyklingu.

Skorupa: Poliester pochodzący z recyklingu 

Dolny pierścień: Nylon pochodzący z recyklingu 

Paski: Poliester pochodzący z recyklingu 

Podkładki: Poliester pochodzący z recyklingu 

Całość: 50%

Zaprojektowany tak, by można go było zdemontować

Kask można łatwo rozdzielić na części składowe w celu poddania ich recyklingowi po zakończeniu eksploatacji.

Wyściółka EPS

Lekka wyściółkaEPS zapewnia optymalną ochronę

Skorupa z tkaniny pochodzącej z recyklingu

Zewnętrzna skorupa z tkaniny pochodzącej z recyklingu umożliwia konstrukcję bez użycia laminatu.

Konstrukcja bez użycia kleju

Kask został zaprojektowany z jak najmniejszej liczby różnych materiałów i elementów, dzięki czemu materiały i unikalna konstrukcja trzymają się pewnie na swoim miejscu.

Regulacja zatrzaskowa

Prosta regulacja zatrzaskowa w połączeniu z elastycznymi paskami zapewnia bezpieczne dopasowanie, którego nie trzeba naruszać podczas zakładania i zdejmowania kasku.

Wytłoczone logo

Wytłoczone logo eliminuje konieczność stosowania nadrukowanego logo lub użycia innych materiałów.

Wentylacja

Sieć otworów w górnej części kasku umożliwia odprowadzanie ciepła.

Waga - rozmiar M = 340 g

Certyfikaty - EN 1078, CPSC 12.03, AS/NZS 2063

Cena 100 Euro | 129 CHF


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl