You by Festka- smoki w oryginalnym projekcie Harolda.

FESTKA, czeski producent wysokiej klasy ram karbonowych do rowerów słynie nie tylko z technologii zwijanych rur karbonowych, ale także z wysokiej jakości lakierów i oryginalnych schematów projektowych. Najwyższy poziom usług projektowych firmy o nazwie You By Festka jest najlepszym, co można uzyskać w zakresie projektowania graficznego i obsługi klienta.


"Poziom personalizacji, jaki jesteśmy w stanie tutaj zaoferować, jest niespotykany w branży. Jest to usługa, która nie zna granic i jako taka jest ograniczona do zaledwie dwunastu slotów rocznie. Charakter projektów jest tak szeroki, jak pomysły klientów. Niektórzy wiedzą dokładnie, czego chcą, inni dają nam tylko ogólny zarys tego, co chcieliby osiągnąć, a jeszcze inni pozostawiają nam całkowitą swobodę w wymyśleniu czegoś oryginalnego" - wyjaśnia Tom Hnida, dyrektor artystyczny firmy.

Smoki do projektu Harold trafiły do Festka za pośrednictwem dealera The Brick Multi Sport Store z siedzibą w Manilli na Filipinach. Ten sklep rowerowy, prowadzony przez Leroya, od sześciu lat jest oddanym sprzedawcą i promotorem marki Festka. Zapytanie od klienta Harolda było proste, ale dość jasne. Będąc pochodzenia chińskiego, chciał mieć parę czerwonych i złotych smoków na główce ramy i widelcu. Był również zainteresowany kolorami użytymi w innych miejscach nagiej, karbonowej ramy. Był pod wrażeniem wcześniejszego projektu You By Festka o podobnym temacie, wykonanego przez ilustratora Michala Bačáka, chociaż nie chciał niczego tak skomplikowanego jak tamten.

Tom Hnida postanowił sam podjąć się tego zadania. Gdy Harold zaakceptował wczesne szkice Toma, dłuższy okres czasu upłynął na poszukiwaniu odpowiednich kolorów i dopracowywaniu szczegółów. Jednak mistrzowskim posunięciem Toma było nagranie wideo, na którym naszkicował swoją ostateczną wersję projektu w programie Illustrator. Kiedy Harold zobaczył wideo z tego procesu, był zdumiony. Powiedział, że czuł się tak, jakby siedział obok Toma.

Gdy projekty, kolory i linie zostały zatwierdzone, Tom mógł przystąpić do pracy nad ramą. Wiele godzin żmudnej pracy później smoki były gotowe, a rama była gotowa do odesłania do lakierni w celu nałożenia ostatniej warstwy przezroczystego lakieru.

Smoki polecą do Manilli jako zestaw z ramą.

"Znając Leroya, jesteśmy pewni, że skończy się to budową najwyższej klasy i nie możemy się doczekać, aby ją zobaczyć i podzielić się zdjęciami...", mówi Tom Hnida.

Sesja foto; Festka


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

 • Festka One

  Za naszą południowa granicą powstają dzieła sztuki na dwóch kołach. Jednym z nich jest Festka One.

  Więcej...
 • Hobby, pop-art i Festka

  Matt Stanbury to charakterna postać. Z zawodu grafik, a w sercu rowerzysta, od dłuższego czasu podważa na Instagramie wizerunek...

  Więcej...

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl