​Za nami starty dzieci na edycji JBL Triathlon Sieraków. Medale małym sportowcom wręczył mistrz świata Chris Macca McCormak!

Za nami starty dzieci na kultowej imprezie z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Sieraków. Impreza w tym roku jest szczególna, jako że jest to 10. Jubileuszowa edycja. Zawody organizowane razem z fundacją Pho3nix stawiają sobie za cel promowanie sportu wśród najmłodszych. Tak też dzieci w wieku od 3 do 13 lat mogły spróbować swoich sił w biegu na 100 metrów oraz w duathlonie o dystansie dopasowanym do możliwości wiekowych zawodników.

W trakcie trwania zmagań panowała rodzinna atmosfera, a wszystkim dzieciom od początku do końca towarzyszył uśmiech. Większość dzieci pokonało trasę samemu, jednocześnie organizatorzy dopuścili wsparcie ich rodziców w trakcie startów, jeśli ich pociechy czuły taką potrzebę. Wszystko po to, by dzieci mogły cieszyć się dniem zawodów w Słonecznej Dolinie.

Dzieci dały z siebie maks swoich sportowych możliwości! Były one dodatkowo zmotywowane do uzyskania jak najlepszego czasu, gdyż na mecie czekało na nich dwóch niezwykle utytułowanych sportowców - brązowy medalista mistrzostw świata Joe Skipper, który jutro będzie się mierzył wraz z innymi o miano najlepszego na dystansie 112,99 km, oraz Australijczyk Chris Macca McCormak, który jest wielokrotnym mistrzem świata i zdobywcą pucharu świata w triathlonie!

Dzieci, które uzyskały najlepszy czas zostały zaproszone po zawodach na dekoracje. Gratulacje małym sportowcom złożył goście honorowi imprezy Starosta Powiatu Międzychodzkiego Rafał Litke oraz Burmistrz Gminy Sieraków Witold Maciołek.

Największe zmagania rozpoczną się w sobotę, kiedy to dorośli triathloniści wystartują na dystansach 1/8 oraz 1/2 ironmana. Wisienką na torcie sportowej rywalizacji będą niedzielne starty na 1/4 dystansu oraz w sztafetach. Kolejne triathlonowe zmagania już za dwa tygodnie w Charzykowych. Miejmy nadzieję, że atmosfera na zawodach będzie również tak samo wspaniała, jak obecnie w Sierakowie.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl