​Pierwszy weekend czerwcowy to prawdziwy weekend z ŻTC BIKE RACE, odbędzie się wówczas odpowiednio trzeci i czwarty etap tegorocznego cyklu.

4 czerwca zawody rozegrane zostaną na dobrze znanej zawodnikom trasie w Rawie Mazowieckiej, która w minionym roku była gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Uczestnicy do pokonania będą mieli pętlę o długości 28 kilometrów, przebiega ona przez Boguszyce, Garłów, Dziurdzioły, Nowe Byliny, Stanisławów Lipski, Wólkę Jagielczyńską, Zalas, Podkonice Małe i do Rawy Mazowieckiej gdzie na ul. Tatar znajduje się start i meta.

Dzień później rywalizacja przeniesie się do Opoczna, gdzie oprócz czwartego etapu ŻTC BIKE RACE 2022 odbędą się także II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców. Ponadto kategoria M30 SUPER PRESTIGE będzie grupą memoriałową, bowiem wyścig w Opocznie rozegrany zostanie jako Memoriał Marka Galińskiego. Wyścig odbędzie się na rundzie 27,5 kilometra - start i meta ul. św. Marka, następnie ulicą Inowłodzką do Bukowca gdzie skręt w prawo. Następnie skręt w lewo i kolejno przez Sobawiny, Libiszów, Idzikowice i po skręcie w prawo przez Brzuze i Giełzów. W Radzicach Dużych skręt w prawo i przez Świerczynę, Trzebinę do Zameczku, gdzie skręt w prawo w kierunku Opoczna. Następnie przez Wolę Załężną wjazd do Opoczna ulicą Staromiejską. Ze Staromiejskiej skręt w prawo w Batorego i w lewo w Kwiatową, następnie skręt w prawo w ulicę św. Marka gdzie będzie meta.

– Zapraszamy do Rawy Mazowieckiej i Opoczna, gdzie przed nami prawdziwe kolarskie święto. By nadać dodatkowej rangi obu wyścigom zostały one włączone do cyklu Klasyków Ziemi Łódzkiej. Ponadto co warte podkreślenia w Opocznie odbędą się II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców, zapraszamy wszystkich przedstawicieli oświaty do walki o miano najlepszego kolarza i kolarki w Polsce  – zachęca do udziału w zawodach, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl