​Wyścig nad Dajną w Pieckach już w ten weekend (28-29 maja)

Drugi przystanek tegorocznych kolarskich zmagań w ramach cyklu Milko Mazury MTB to Wyścig nad Dajną charakteryzujący się z dużą ilością krętych duktów  i szutrów leśnych Nadleśnictwa Strzałowo. Zapowiada się jak zawsze malowniczo, technicznie i widowiskowo. 

Bazę Milko Mazury MTB stanowić będzie Miasteczko Sportowe zlokalizowane na terenach rekreacyjnych w centrum Piecek. Zawodnicy, biorący udział w zmaganiach kolarskich, będą mieli do pokonania 4 różne dystanse, w zależności od umiejętności: PRO to 3 rundy, w sumie 87,4 km, Expert to 2 rundy i 58,6 km,  Hobby oraz Electofun E-Bike Race to 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 29 km oraz sobotni FUN o długości 19,5 km.  

Trasa w Pieckach to klasyczny maraton po malowniczych i dziewiczych terenach Nadleśnictwa Strzałowo. Część trasy poprowadzona została obok ścieżki edukacyjnej nad stawem złożonej m.in. z 1000 m drewnianych kładek i pomostów. Sama Gmina Piecki  to miejsce wyjątkowe. Wśród głównych atrakcji przyrodniczych można tu wymienić szlak rzeki Krutyni, który przepływa przez rezerwaty, jeziora w otoczeniu pięknych krajobrazów. 

Same wyścigi Milko Mazury MTB to nie tylko rywalizacja sportowa, to też zdrowy i aktywny sposób na spędzenie rodzinnego weekendu. Spotkanie i start zawodników w Pieckach będzie kolejnym potwierdzeniem tej idei przewodniej organizatorów. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach Łaciate Junior Strider Racing i Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. 

W miasteczku sportowym Partner cyklu  Electofun Centrum Elektrycznych Pojazdów miejskich stworzy specjalną strefę, w której udostępnione zostaną elektryczne rowery mtb. Osobiście będziecie mogli przetestować je na trasie. W tym sezonie do wygrania także rower elektryczny, hulajnogi elektryczne i akcesoria rowerowe.  

Komunikat Startowy https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/88

Trasa wyścigu: https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci/mazurskie-tra...

Zapisy on-line prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl