PANIE I PANOWIE, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CIECHANOWIE

Inspirowany legendami z Zamku Książąt Mazowieckich, Cezary Zamana przygotował trasy godne kolarskich pojedynków. Zmieniające się nawierzchnie, szerokie ścieżki przechodzące w wąskie single tracki i pompowanie na interwałach – w Ciechanowie rozegra się epicka bitwa MTB.

Można śmiało założyć, że gdyby polscy rycerze – ci sami, którzy od XIV wieku przewijali się przez plac Zamku Książąt Mazowieckich lub z murów stawiali czoła potopowi szwedzkiemu – żyli dziś, pojedynkowaliby się nie na miecze, a na wyniki w klasyfikacji generalnej Mazovii. Zamieniliby swoje rumaki, by przesiąść się na nowoczesne, jeszcze zwinniejsze od ogierów rowery MTB i staraliby się dowieść swojego męstwa na pełnych wyzwań trasach.

I to właśnie jak rycerze będzie można poczuć się podczas niedzielnego maratonu Ciechanów Mazovia MTB Marathon (16 czerwca). Potrzebna będzie odwaga, by nie bać się z wielką prędkością pognać czekającym na 18. kilometrze trasy ostrym zjazdem. Nie obejdzie się bez brawury, by szaleńczo zaatakować rywala i wyprzedzić go na którejś z wystarczająco szerokich ścieżek. Przyda się też umiejętność trzymania nerwów na wodzy i kierownicy w dłoniach, by nie wypadła ona na krętych i szybkich single trackach.

Wyjazd spod zamku po płaskim terenie będzie przypominać swoją dynamiką szarżę na polu bitwy. Inaczej będzie wyglądać powrót, gdy do mety zbliżać się będą pojedynczy kolarze, przypominający raczej samotnych jeźdźców niż nacierających ławą rycerzy. Przygotowana przez zastęp ciechanowskiej husarii T4B Bike Team trasa w lesie będzie bardzo interwałowa i zaangażuje do walki każdy mięsień.

O jeszcze jednej rycerskiej cesze wspomina sam Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Na trasie obowiązywać będą zasady fair play i honorowe zachowanie” – zaznacza kolarski mistrz Polski, apelując jednocześnie do zawodników o zwracanie uwagi na swoich rywali. „Jeśli tylko widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, nie wahajmy się ani chwili. Zapomnijmy o wyniku, pamiętajmy o koleżance czy koledze z peletonu” – mówi Cezary Zamana. Wspólnie z firmą Hurtap przygotował statuetkę „Zawsze razem, zawsze fair play”, którą może otrzymać ten, kto wykaże się najbardziej szlachetną postawą.

Maraton w Ciechanowie będzie częścią regionalnego pucharu Continental MTB Mazowsze. Punkty zebrane w niedzielę trafią do specjalnej klasyfikacji, której zwycięzcy mogą liczyć na szczególne nagrody od marki Continental. Po Ciechanowie będą jeszcze dwie odsłony tego pucharu – w Józefowie oraz Piasecznie.

Continental nagrodzi też dwójkę zawodników, którzy odpowiednio na dystansie ½ Pro i Pro najszybciej pokonają odcinek specjalny. To jeden z najciekawszych i najbardziej widowiskowych fragmentów trasy, na którym z pewnością warto mocniej nacisnąć na pedały.

Nagród będzie więcej – nowoczesny bagażnik rowerowy, bony zakupowe od Continental czy voucher na pobyt w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Można jednak przypuszczać, że kolarscy rycerze pofatygują się pod Zamek Książąt Mazowieckich przede wszystkim z myślą o satysfakcji płynącej ze sportowej rywalizacji oraz prestiżu, jaki daje podium w którejś z kategorii wiekowych…

CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Błonia Zamkowe (zbieg ul. Zamkowej i Parkowej)

Sobota 16 czerwca

15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 16 czerwca

8.00-10.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby

9.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit

10:00-11.30 - zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro

10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

10.30 - start dystansu Hobby

11.00 - odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu

11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit

11.40 - start dystansu Fit

11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro

12.00 - start dystansów ½Pro i Pro

12.10 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)

13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców

14.15 - dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców

15.15 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)

16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia

10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów

12.05 - odprawa techniczna

12.10 - start zawodów według kategorii

13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium

12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl