​Thomas Litscher z KROSS ORLEN Cycling Team zwycięża w wyścigu MTB kategorii HC w austriackim Haiming.

W pierwszej dziesiątce znalazł się także Ondrej Cink, a w drugiej dziesiątce rywalizację kończyli kolejni zawodnicy. 

Za nami bardzo dobry, niedzielny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Na czterech sportowców dwóch znalazło się w pierwszej dziesiątce. Thomas Litscher zdeklasował rywali, prowadził od początku aż do mety. Ondrej Cink był siódmy, Filip Helta czternasty podobnie Matylda Szczecińska, która wyścig kobiet zakończyła na czternastej pozycji.  

Trudna, wymagająca trasa, mnóstwo nierówności, wystające korzenie a do tego ślisko z powodu porannych opadów. Właśnie w takich warunkach rywalizowali dziś sportowcy w tyrolskim Haiming. Choć warunki były niezwykle trudne zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team poradzili sobie w nich bardzo dobrze. Triumfował Thomas Litscher, który prowadził przez cały wyścig. Ondrej Cink, zanotował dobry start i finalnie był siódmy. W drugiej dziesiątce znaleźli się Filip Helta i Matylda Szczecińska, którzy od tego roku startują w teamie KOCT.   

- Zwycięstwo Thomasa potwierdza jego doskonałą formę. Dziś nasz zawodnik odjechał całej reszcie i był nie do pokonania. Mimo, że Ondrej Cink tym razem poza podium na Otztaler Mountainbike Festival, to jest w bardzo dobrej dyspozycji i jestem pewien, że w kolejnych wyścigach będzie zajmować wysokie pozycje. Szczególnie cieszy mnie fakt, że z wyścigu na wyścig coraz lepiej spisują się nowi zawodnicy naszego zespołu. Zarówno Filip jak i Matylda wykazują się wielką determinacją i wolą walki a warunki, które zapewnia im drużyna pozwala im się rozwijać - mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawody w tyrolskim Haiming były ostatnim sprawdzianem przed Pucharami Świata. Drużyna KOCT wystartuje w Pucharze Świata w Albstadt jako lider klasyfikacji drużynowej w kategorii Elita mężczyzn.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl