​To już 9. edycja JBL Triathlon Poznań - jakie rekordy padały w sercu Wielkopolski?

W połowie lipca tego roku będzie miało miejsce szczególne wydarzenie – 9. edycja słynnego poznańskiego triathlonu. Wszyscy pasjonaci tego sportu już nie mogą się doczekać udziału w tutejszych zmaganiach na kultowej trasie wokół Jeziora Maltańskiego. Największa rywalizacja zawsze odbywa się na długim dystansie liczącym prawie 113 kilometrów. Jakie rekordy dotychczas tutaj padały?

Poznański triathlon miejscem zaciętej rywalizacji

Smak wygranej musi być niesamowity, skoro wielu mistrzów z Poznania wracało do Wielkopolski, by ponownie walczyć o miano najlepszego. Jedynie jednej osobie udało się zwyciężyć więcej niż jeden raz na najdłuższym dystansie. Była to Magdalena Biskupska, która wygrała poznańskie zmagania w 2017 i 2018 roku. Jednak to nie ona najszybciej pokonała poznańską trasę.

Jakie są rekordy czasowe poznańskiego triathlonu?

Najlepszy wynik w historii na dystansie długim wśród kobiet osiągnęła Maria Cześnik, która pokonała trasę w 4:14:03. Wśród mężczyzn rekordzistą z czasem wynoszącym 3:43:07 jest Tomasz Brembor. Oba rekordy były ustanowione na zeszłorocznej imprezie.

- Pamiętam, że rywalizacja podczas ostatniej edycji była od początku bardzo zacięta. Tym bardziej jestem dumny ze zwycięstwa i ustanowienia rekordu trasy. Życzę wszystkim tegorocznym uczestnikom wspaniałej zabawy i jak najlepszych czasów, lecz nie lepszych niż 3:43:07 – komentuje żartobliwie Tomasz Brembor.
- Zeszłoroczne zawody w Poznaniu miały niezwykłą atmosferę i bardzo wysoki poziom sportowy. Świadczyć o tym mogą dwa nowe rekordy na dystansie długim należące do Tomka i Marii. Jedyne, czego w zeszłym roku zabrakło to dobrej pogody. Wtedy zawody odbywały się we wrześniu, ale tegoroczna edycja będzie miała miejsce w lipcu, co zdecydowanie zwiększa nasz optymizm co do warunków. Jestem przekonany, że każdy kto przybędzie do Poznania będzie się z nami świetnie bawił. Zadbamy również o nastroje dzieci, które będą mogły wziąć udział w specjalnych zawodach triathlonowych dla najmłodszych oraz aktywnie spędzić dzień w specjalnej strefie Pho3nix Kids – mówi Wojciech Kruczyński, organizator zawodów triathlonowych z cyklu CIECH Tri Tour, imprez organizowanych w Sierakowie (27-29 maja), Charzykowych (10-12 czerwca) i Poznaniu (15-17 lipca).Więcej informacji na stronie internetowej www.tritour.com.pl

Wszyscy uczestnicy startujący w zawodach z cyklu CIECH Tri Tour wspierają swoim udziałem zbiórkę charytatywną na rzecz Dziecięcego Oddziału Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego  im. Wiktora Degi w Poznaniu. Więcej informacji: triisolation.tritour.com.pl/charity.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl